• BIST 99.835
 • Altın 243,334
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830

  Köşk kapalı spor salonuna kavuşuyor

  13.03.2018 10:00
  Aydın'ın Köşk ilçesinde 2 bin metrekare alan üzerine kurulan kapalı spor salonu projesinde sona yaklaşıldı. 
  Köşk kapalı spor salonuna kavuşuyor
  Köşk kapalı spor salonuna kavuşuyor Köşk kapalı spor salonuna kavuşuyor Köşk kapalı spor salonuna kavuşuyor

  Köşk Belediyesi ilçedeki spor salonu sorununa çözüm bulmak amacıyla yatırım programına aldığı projelerinden birini daha ilçeye kazandırdı. Bu yatırım ile voleybol, basketbol ve hentbol gibi spor dalları için saha sorununu ortadan kaldıracak olan Köşk Belediyesi, yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek gençlere spor alanları kazandırmaya devam ediyor. Köşk Spor Salonunda sporcuların antrenman yapabilecekleri alanların yanı sıra idare birimleri, soyunma odaları ve 500 seyirci kapasiteli alan bulunuyor. 
  Köşk için önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyleyen Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, “Köşk Kapalı Spor Salonu ilçemiz için dev bir tesistir. Ülkemizde, il bazında yapılan kapalı spor salonları içinde üçüncü, ilçe bazında yapılan kapalı spor salonları içinde ilk ve tek olan bir kapalı spor salonu projesini Köşkümüze kazandırmanın iftiharını yaşıyoruz. Mevcutta bulunan ve 1 yıl gibi kısa sürede ilçemiz mahallelerine 5 adet spor tesisini kazandırmamıza rağmen büyüyen ve gelişen, yıldan yıla öğrenci ve genç nüfus kapasitesini arttıran Köşkümüzde gençlerimiz çok. Amacımız, Köşk sporuna ve sporcusuna yeni tesisler kazandırmaktır. Bu yüzden spor tesislerini arttırma hedefi içindeyiz. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklara kaptırılmaması için anne, baba başta olmak üzere öğretmenden esnafına, başkan oda üyelerine varıncaya kadar herkesin gençlerimize sahip çıkması, spora teşvike yönlendirmesi gerekiyor. Bu gayret gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruduğu gibi bireysel olarak sağlık nesil elde ve sağlıklı bir toplum oluşmasını sağlayacaktır "diye konuştu. 
  “Gençler Köşk’ün geleceğidir” 
  Hükümetin gençler üzerinde önemli yatırımları olduğunu aktaran Başkan Kılınç, "Hükümet tarafından gençlere yapılan yatırımlar bakanlığımızca ivme kazanmakta ve ikiye katlamış bulunmakta. Okullar, gençlik merkezleri, kütüphaneler ve kültür merkezleri gençlerimiz için. Bizler de yarınlarımızın teminatı gençlerimizi önemsiyoruz. Yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki spor, insan sağlığı için son derece önem arz eden bir etkinlik. Bizler spor yapmak isteyen gençlerimize, öğrencilerimize ve çeşitli branşlarda spor yapan aynı zamanda müsabakalara katılan sporcularımız için hazırladığımız projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Çalışmalarını sürdüğümüz spor alanlarıyla, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde sporcularımıza sağladığımız desteği daha da arttırıyoruz. Bu yüzden ilçemize kazandırdığımız okullarımızın akabinde gençlerimizin ve öğrencilerimizin birinci ihtiyacı olarak spor tesislerini ve projelerimizi ilçemizde hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Allahın izniyle bir büyük projemizi daha hayata geçiriyoruz. Köşkümüze ve gençlerimize hayırlı olsun” dedi. 

  aw331338_01.jpgaw331338_03.jpg

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim