Yorkshire'de yaşayan iki çocuk babası Wayne Barton, evindeki merdivenlerden düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan adamı gören doktorlar önce sarhoş olduğunu zannetti. Ancak MR çekimlerinde gerçek ortaya çıktı...

İngiltere'nin Yorkshire kentinde yaşayan Wayne Barton, babasıyla birlikte bir şeyler içtikten sonra eve döndü ve merdivenlerden düştü. Derhal hastaneye götürülen 59 yaşındaki adamın sarhoş olduğu zannediliyordu. Ancak doktorların yaptığı MR taramasında Barton'ın aslında başka bir sorunu olduğu ortaya çıktı. 

'ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM'

Barton, 'Hastane personeli tüm gece beni yalnız bıraktı çünkü sarhoş olduğumu düşünüyorlardı. Ancak düştüğümde beni MR'a soktular. Beynimde tümör olduğunu söylediler. Odadan çıktım ve öleceğimi düşündüm' dedi.

Barton, tümörden kurtulmak için operasyona alındı. Ameliyat sırasında doktorlar tümörün çok hassas bir bölgede olduğunu fark etti ve tümörü alamadılar. Barton uyandığında ve gerçeği öğrendiğinde gözyaşlarına boğuldu. 

Durum böyle olunca Barton kemoterapi görmeye başladı ve tümör giderek küçüldü. Tedavisi süresinde karavan kiralayarak balık tutmaya başladı. Ailesiyle birlikte göl göl gezen Barton, beyin tümörü araştırmaları için para toplamaya başladı.  

Barton, 'Her 3 kişiden 1'i beyin tümöründen etkilenmiş birini tanıyor. Küçük çocukların bu hastalıktan muzarip olduğunu görmek beni etkiledi. Ulusal kanser araştırmaları için yapılan harcamaların yalnızca yüzde 1'i beyin tümörüne gidiyor. Bu yıkıcı hastalık için daha fazlası verilmeli.