• BIST 107.633
 • Altın 152,738
 • Dolar 3,7116
 • Euro 4,3606

  Korgeneral Karakuş Aydın'da

  28.12.2007 18:02
  Emekle Korgeneral Erdoğan Karakuş, bir yerel gazetenin davetlisi olarak Aydın"a geldi.
  Korgeneral Karakuş Aydında
  Korgeneral Karakuş Aydın'da Korgeneral Karakuş Aydın'da Korgeneral Karakuş Aydın'da

  Emekle Korgeneral Erdoğan Karakuş, bir yerel gazetenin (Mercek) davetlisi olarak Aydın"a geldi.

  Korgeneral Karakuş, gazete binasında yaptığı basın toplantısında, bütün dünyanın bir sıkıntı içerisinde olduğunu ve bu sıkıntıların giderilmesinde yayın kuruluşlarının büyük bir emeği olduğunu belirtti. Karakuş, yanlış bilgilendirmenin bugün dünyayı ve insanlığı bir felakete yaklaştırmakta olduğunu vurgulayarak “Bu nedenle doğru bilgilendirme çok önemli bir noktaya gelmiştir. Dünya herkesin de gördüğü gibi kaynıyor. Dün de bilindiği gibi Benazır Butto"yu kaybettik. Öyle bir ortam içerisindeyiz ki her geçen gün bu nedenlerle basın yayın kuruluşlarının önemi artmaktadır” dedi.

  Efeler diyarına gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, şunları söyledi, “Operasyon yaparken ilk başta başarıdan beklediğimiz ne onu tespit etmemiz gerekiyor. Boş dağlar bombalansa Genel Kurmay şu kadar kişi telef olmuştur diye yanlış bir yayında bulunmazdı. Hatta PKK"lının biri annesine telefon ediyor 346 kişi öldü diye kendisi söylüyor. O nedenle buradaki amaç, tabiatı ile bu kadar mimlenen bir ortam içerisinde öyle 3 bin 500 terörist beni bekleyecek değil dağlarda. Buna göre teröristte kendisine göre bir tedbir alacağına göre 3 bin 500 teröristi o kamplara sokup ta benim bombamı bekleyecek hali yok. Bizim için bu operasyonlardan beklenen teröristi rahatsız etmekti. Bu çok önemlidir. Teröristi rahatsız edeceksin, teröristin gıda maddelerini, mühimmatını tahrip edeceksin. Yani terörist demek yaşayabilmesi için kendisine 10 kişinin bakması demektir. Yani bir teröristin dağda yaşayabilmesi için 10 kişinin ona yardım etmesi mecburiyeti vardır. yiyeceğini, mühimmatını temin edecek, sağlık sorunları çözecek yani bir insanın ihtiyacı olan ısınma ihtiyacını temin edecek. Eğer siz bunları teröristin elinden alırsanız o terörist, terörist olarak kendisine düşen PKK tarafından verilen görevi yerine getiremez. Onun için teröristi rahatsız ettiğinizde en önemli konuda eğitim yapamaz. Biz 4,5 yıldır Kuzey Iraktaki kamplara taarruz edemediğimiz için yeterince etkin bir işlem yapamadığımız için terörist orda eğitimde yapabiliyor. Bir bombacının, bir mayın patlatanın yetiştirilmesi kolay bir olay değil. Eğer siz ona ortam sağlarsanız eğitim yapar bombacı yetiştirir ve Türkiye"ye gönderir. Ama siz onu rahatsız ederseniz toplu eğitim yapamaz. Grup oluşturarak gelip bir karakol basamaz.”

  AKP GÜLLÜK GÜLİSTANLIK BİR TÜRKİYE DEVRALDI

  Emekle Korgeneral Erdoğan Karakuş, 2002 yılına kadar ki PKK ile mücadele ile o yıldan sonraki PKK ile mücadele sonrasında farklılıklar olduğunu belirterek “2002"ye kadar gerçekten hemen hemen bütün hükümetler PKK ile mücadeleye korkunç önem verdiler. 2002 yılında AKP hükümeti geldiğinde güllük gülistanlık bir Türkiye"yi devraldı, bu iş böyle devam edecek diye değerlendirme yaptığını zannediyorum. Birde AKP hükümetinin çok aşırı bir şekilde AB"ye giriş arzusu vardı. Büyük arzu gösterdiği için ise Türkiye"de bazı kanunların, bazı yasaların değişmesi lazımdı. Onlardan bazıları ise güvenlik kuvvetlerinin yetkilerinin azaltılması, pişmanlık yasası çıkartılması, eve dönüş yasası çıkartılmasıydı. Birde Barzani"nin yapmak istediği hususlar vardı. Bunlardan bir tanesi ise Kerkük konusuydu. Kerkük ile ilgili olayları Kuzey Irak"ta Peşmerge kolay geçirebilmek için Türkiye"yi oyalaması lazımdı. Türkiye"yi oyalamak içinde PKK"yı kullanıyordu. Türkiye"deki terör olaylarının artmasının bir nedeni de bu” dedi.

  Karakuş konuşmasına şöyle devam etti, “2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti bir seçime girdi ve o seçime girdikten sonra bir parti kazandı, o günden itibaren Avrupa Birliği ümidi bence yok oldu. çünkü Avrupa birliği halkın yüzde 47"si değil, yüzde 67"si bir partiyi seçerse ve böyle bir düşüncedeki partiyi seçerse hiç giremezsiniz o zaman. Avrupa Birliğiyle ilgili oy artısı tamamen tersine bir olay olarak görülmüştür. Oy artısı Türkiye"nin bir kurtuluşu veya medeniyet seviyesini yükseltmek amaçlı değil AKP"nin 2002"den 2007"ye gelindiğinde Oy artısı Avrupa Birliği için daha büyük bir endişe olmuştur.  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim