CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamalarına İyi Parti’den tepki geldi. ​İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “ İYİ Parti'nin olduğu yerde HDP olmaz, HDP'nin olduğu yerde İYİ Parti olmaz; olmayacaktır!” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı programda HDP'ye yönelik "O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir." ifadeleri tartışma yarattı.

Tekin’in sözlerinin ardından ilk tepki İyi Parti’den geldi.

“HDP, Millet İttifakı'nın ve Altılı Masa'nın bir parçası değildir; olmayacaktır ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın bu açıklamalara sert tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Bir af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Bir af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil

Aydın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “HDP, Millet İttifakı'nın ve Altılı Masa'nın bir parçası değildir; olmayacaktır!” dedi.

“ İYİ Parti'nin olduğu yerde HDP olmaz”

Koray Aydın, “ İYİ Parti'nin olduğu yerde HDP olmaz, HDP'nin olduğu yerde İYİ Parti olmaz; olmayacaktır! Asılsız varsayımlar ve sorumsuz beyanlar, Millet İttifakı ruhunu zedeler ve sadece rakip ittifaka hizmet eder!”

Tekin'in sözleri sonrası altılı masanın diğer bileşenlerinin nasıl bir tavır sergileyeceği de merak konusu oldu.