İzmir’de, köpek besleme nedeniyle çıkan tartışma sonucu Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü’nün (37) öldürülmesiyle ilgili soruşturmada tutuklu sanıklar Ali İhsan Kılıç (62) ile ağabeyi Mehmet Kılıç (63) hakkında her bir cinayet için ayrı ayrı müebbet ve 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Almanya en sert kışa hazırlanıyor: Enerji karneyle alınacak Almanya en sert kışa hazırlanıyor: Enerji karneyle alınacak
Olay, geçen 10 Haziran günü saat 16.00 sıralarında, Bayraklı ilçesi Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi 7171/1 Sokak’ta meydana geldi. Ali İhsan Kılıç, ailesiyle sokak köpeklerini besleyen Yahya Köşek ile olaydan 5 gün önce kavga etti. Aralarında husumet oluşan taraflar olay günü karşılaşınca yeniden tartıştı. Köpek besleme nedeniyle bir kez daha çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Ali İhsan Kılıç, tabancayla Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve 2 çocuk annesi kızı Funda Güçlü’ye ateş etti. Çevredekilerin haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

OLAY CEP TELEFONU İLE KAYDEDİLDİ

Ali İhsan Kılıç’ın suç aletiyle yakalanıp gözaltına alındığı olay, cep telefonu kamerasıyla da görüntülendi. Görüntülerde, Kılıç’ın elinde tabancayla 3 kişiyi vurduğu ve ailenin diğer üyelerinin ona engel olmak istediği anlar yer aldı. Nevşehirli iki ailenin daha önce de köpek besleme nedeniyle tartıştıkları ve bu nedenle evlerinin arasına branda çektikleri öğrenildi.