• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  Konsey toplantısı yapıldı

  29.11.2008 15:46
  Didim Kent Konseyi Çalışma gruplarının çözüm ve önerilerinin ele alındığı toplantı Didim Kent Konseyi Taner Küsmez Başkanlığında yapıldı.
  Konsey toplantısı yapıldı
  Konsey toplantısı yapıldı Konsey toplantısı yapıldı Konsey toplantısı yapıldı

  Belediye Kültür Parkta yapılan toplantıya Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Öksüz ve siyasi parti temsilcileri ile Didim"liler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından toplantı başlarken konsey toplantısında açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Taner Küsmez, “Küresel krizin gölgesinde gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda ülkemizin ve ilçemizin krizden en az seviyede etkilenmesini diliyorum. Didim Kent Konseyini 6 ay önce kurduk yürütme ve çalışma gruplarını oluşturarak faaliyete geçtik. Didim Belediyesinin katkıları ile Kent Konseyi büromuzu kısa sürede tamamlayarak, çalışmalarımıza bir an önce başladık. Belediye Başkanı Mümin Kamacıya ve meclis üyelerimize teşekkür ederiz. Didim Kent Konseyinin amacı, konsey bünyesinde oluşturulan çocuk, kadın, yabancılar, gençlik, doğal afet ve arama kurtarma, imar, trafik ve kentleşme gibi çalışma gruplarının marifeti ile kentimizde yaşanan sorunlara çözüm üretmek ve Didim'in geleceği için güzel projeler üretmek. Çalışma gruplarımızda görev almak isteyen hizmet gönüllülerinin sayısı giderek artıyor. Bu gün bu toplantıda çalışma gurupları Didim'le ilgili tespitlerini ve çözüm önerilerini aktaracaklar. Burada siyasete yer vermeyeceğiz. Didim için Didimliler için çalışacağız. El ele tutuşup kentimize sahip çıkacağız" dedi.
  Kentli ve Kent'in sorunlarını ele alarak çözüm önerileri sunmak amacı ile oluşturulan Kent Konseyi toplantısında öne çıkan başlıklar ise şunlar oldu; Huzurevi inşaatının tamamlanması, turizmin 12 aya yayılması, Gençlik merkezi, minibüs hatlarının yeniden düzenlenmesi ve Eskiköy civarının turizme kazandırılması öncelikli talepler olarak dile getirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim