• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Koçarlı'da arıcılara kurs

  13.05.2009 13:51
  Koçarlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Koçarlı Arıcılar Birliğinin katkıları ile ilçede arıcılık kursu düzenlendi.
  Koçarlıda arıcılara kurs
  Koçarlı'da arıcılara kurs Koçarlı'da arıcılara kurs Koçarlı'da arıcılara kurs

  30 kursiyerin katıldığı kursta, ''Her Zaman Her Yerde Herkese Eğitim'' olduğuna dikkati çeken Halk eğitim Merkezi Müdürü Muharrem Soysal, Koçarlı halkından gelen yoğun istek ve ilgi üzerine arıcılık kursunu açmaya karar verdiklerini ve şimdiye kadar 40 yakın kurs açıldığını belirtti. Soysal, ''Halka açık olan bu kursumuzla arıcılığın teknik yönlerini, inceliklerini ve ülke ekonomisine katkısını anlatarak Koçarlı ve köylerinin bilinçlenmelerini sağlamayı amaçlıyoruz'' dedi.
  Soysal, Koçarlı ve köylerinden gelen arıcılık kursu açılması isteğinden dolayı memnun olduğuna işaret ederek, ''Böyle bir kursta 30 kursiyeri bir arada görmek beni ve çalışma arkadaşlarımı çok memnun etti. Umarım hedefimize başarılı bir şekilde ulaşırız. Diğer belde ve köylerimizden de bu tür kurslar açılması için gayret ve istekli olmalarını bekliyorum” diye konuştu.
  İlçe Tarım Müdürlüğü görevlisi öğretici Aytaç Akaltun da, arıcılık konusunda teknik açıdan bilgilendirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Akaltun, 30 saat sürecek olan kurs süresince kursiyerlere, arıcılığın ülke ekonomisindeki yeri ve önemi, arıcılıkta kullanılan araç ile gereçler, arıcılıkta mevsimsel bakım işleri, arı hastalıkları ve zararlıları gibi konularda bilgiler verileceğini kaydetti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim