• BIST 109.156
 • Altın 153,325
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Kızılay'da yeni uygulama

  06.02.2009 15:55
  Türk Kızılayı Didim Şubesi ile İngiliz Kızılhaçı arasından yapılan anlaşmayla Didim’de yaşayan İngilizlerin sosyal ve manevi alanda çalışmalar yapmasını sağlayacak.
  Kızılayda yeni uygulama
  Kızılay'da yeni uygulama Kızılay'da yeni uygulama Kızılay'da yeni uygulama

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Didim Şube Başkanı Osman Zeki İsmailoğlu “Amacımız Didim"e yerleşik İngiliz uyruklu vatandaşlarımızın sosyal yönden daha rahat olmaları ve Türk halkıyla uyumunu daha da arttırmaya yönelik olacak.İlçemizde bin 500 civarında İngiliz kökenli vatandaş yaşıyor. Bizler burada yaşayan İngilizlerin daha sosyal, daha aktif olmaları ve manevi açıdan da onların yaşadıkları şehre faydalı olmaları için bir çalışma başlattık. Bu çalışmayla ilgili İngiltere"nin İzmir Başkonsolosuyla bir görüşme yaptık ve yapacağımız çalışmayı kendisine aktardık. Konsolos bey yapılacak olan çalışmayı desteklediğini ve bakanlık bazında görüşmeler yaptıktan sonra Didim"e geleceğini ve bu konuyla ilgili olarak bizlerle görüşeceğini söyledi”dedi.
  İsmailoğlu yapılacak çalışmanın içeriği ile ilgili olarak ta şunları söyledi: “İngiltere"de bir şehirle görüşerek karşılıklı görüşmeler neticesinde bu kenti Türk Kızılay Şubesi ile bir nevi kardeş şehir tarzında bir anlaşma yapmayı planlıyoruz. Burada yapacağımız görüşmelerde İngiliz kızıl hacı ile karşılıklı olarak yürüteceğimiz çalışmalara İlçemizdeki İngilizlerinde katılımını sağlamak olacak. Yapmak istediğimiz İlçemizdeki İngilizlerin birlik ve beraberliğini ve manevi yönden de ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu birlikteliği kurmaya çalışıyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim