• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kız Meslek Lisesi korunacak

  07.04.2008 19:31
  Çine Kız Meslek Lisesi'ne güvenlik ağı kuruldu.
  Kız Meslek Lisesi korunacak
  Kız Meslek Lisesi korunacak Kız Meslek Lisesi korunacak Kız Meslek Lisesi korunacak

  İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği; ilk ve orta dereceli okullarda güvenliğin sağlaması amacıyla yurt genelinde yürütülen her okula bir polis görevlendirilmesi çalışmaları kapsamında, şimdi de okullara güvenlik kameraları yerleştiriliyor.
  Milli Eğitim Müdürlükleri gözetiminde devam eden çalışmalar kapsamında, Aydın'ın Çine İlçesi'nde bulunan Çine Kız Meslek Lisesi'ne 17 adet kameradan oluşan geniş bir güvenlik sistemi kuruldu. Yaklaşık 11 bin 500 YTL'ye mal olan ve son teknoloji ürünü kameralarla kurulan sistem sayesinde, okulun içindeki ve dışındaki birçok nokta aynı anda 24 saat gözetlenebiliyor.
  Çine Kız Meslek Lisesi'ne kurulan güvenlik kamerası sisteminin özellikleri hakkında bilgiler veren Çine Kız Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Gülser Baysal, alınan son önlemlerle birlikte okuldaki güvenliğin tam olarak sağlandığını söyledi. Güvenlik ağının oluşturulması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödeneklerden faydalandıklarını belirten Baysal, "Okul binalarımızın içinde ve dışında harekete duyarlı sensörler, yangın riskine karşı da duman ve LPG sensörleri yerleştirildi. Ayrıca yine Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden okulumuza 23 bilgisayardan oluşan 2 adet bilgisayar laboratuarı kuruldu. Amacımız okulumuzun eğitim düzeyini üst seviyelere getirmek ve okulumuzun daha güvenli olmasını sağlamaktır. Öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen her türlü imkanları kullanacağız" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim