• BIST 109.097
 • Altın 153,413
 • Dolar 3,8257
 • Euro 4,5096

  Kitap olmadan gelişme olmaz

  31.03.2008 19:30
  44.Kütüphane Haftası etkinlikleri Aydın'da törenlerle başladı. Sabah saatlerinde Atatürk Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunuldu.
  Kitap olmadan gelişme olmaz
  Kitap olmadan gelişme olmaz Kitap olmadan gelişme olmaz Kitap olmadan gelişme olmaz

  Buradaki törenlere Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Aydın İl Halk Kütüphanesi Müdürü Nemci Geboloğlu ve kütüphane personelleri katıldı. Aydın'da 31 Mart-4 Nisan 2008 tarihleri arasında devam edecek hafta kapsamında; Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Aydın İl Halk Kütüphanesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
  Aydın'daki Kütüphane Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Türkiye'de “Kütüphane Haftası'nın” 1964 yılından beri her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlandığını söyledi. Hafta etkinliklerinin vatandaşlar arasında kütüphane, kitap ve kitap okuma sevgisinin geliştirilmesi ve kazandırılması amacıyla düzenlendiğini belirten Aktakka, “Kütüphane Haftası kapsamında ilimiz kütüphanesinde kütüphane konulu seminerler, kitap okuma ve imza günleri düzenlenecek. Bilgi çağında yaşadığımız bu yüz yılda ülkelerin kalkınması ancak kitaplar ve okuma ile sağlanabilir. Milli tarihimizi yeni nesillere aktararak cumhuriyetin hangi güçlükler altında kurulduğunu öğretmeliyiz. Ancak böyle yaparsak milli ruhu geliştirir, ülke ve millete sahip çıkılmasını sağlayabiliriz. Okumadan ve araştırmadan bir ülkenin gelişmesi ve kalkınması mümkün olamaz. Düzenlenen tüm bu etkinliklerle biz vatandaşlarımızı kütüphanelere çekmeye çalışıyoruz. Onlara kitap ve okumayı sevdirmeyi ve bunun alışkanlık haline getirilmesini sağlamayı hedefliyoruz” dedi. (iha)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim