Kayıp Selçuklu Sarayı için geri sayım! Nefesler tutuldu Kayıp Selçuklu Sarayı için geri sayım! Nefesler tutuldu

Hem Türkiye'de hem de dünyada gerçekleşen meteorolojik olaylar yakından takip ediliyor. Dünya kavurucu sıcakların etkisi altına girerken vatandaşlar da serin havaların yolunu gözler oldu. Uzman isimlerden kışlıklarınızı hazırlayın uyarısında bulundu. İşte tüm detaylar…

KARA KIŞ KAPIYA DAYANDI

Hawaeather tarafından yapılan paylaşım ile birlikte sonbahara 23 gün kaldığı duyuruldu. Sosyal medya Twitter üzerinden önemli paylaşımlarda bulunan hawaeather, yaz mevsiminin sonuna doğru yaklaşıldığını duyurdu. Stratosferik Kutup Girdabı’nın kış fazına geçmeye hazırlandığı belirtilirken güçlenmeye ve soğukları kutuplarda toplamaya başladığı aktarıldı. Yaşanan olayın hızlı bir gelişim göstermesinin de kış mevsimine olumlu yansıyacağı belirtildi. hawaeather tarafından yapılan açıklamada yer alan ifadeler şu şekildedir:

“Meteorolojik takvime göre sonbahara son 23 gün kaldı! yaz neredeyse bitiyor sayılır bu ay sonuna doğru Stratosferik Kutup Girdabı kış fazına geçmeye, güçlenmeye ve soğukları kutuplarda toplamaya başlayacak ayrıca hızlı bir gelişim göstermesi de kışa olumlu yansıyacaktır.”