• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kiraz kitaplarını tanıtıyor

  24.08.2009 11:50
  Araştırmacı yazar İbrahim Kiraz, 1983 yılından bu yana yazmış olduğu ‘Demirci Mehmet Efe’ isimli tarih kitaplarının ilk iki cildini ve çıkacak olan 3. cildinin tanıtımı için gece gündüz demeden çalışıyor.
  Kiraz kitaplarını tanıtıyor
  Kiraz kitaplarını tanıtıyor Kiraz kitaplarını tanıtıyor Kiraz kitaplarını tanıtıyor

  Nazilli"den sonra yaz aylarının gelmesi ile birlikte sahil kenarlarına akın eden tatilcilerle de buluşan Kiraz, yoğunluğu artan sahil beldelerinden biri olan Güzelçamlı"da hem kitaplarını imzalıyor hem de başta Nazilli olmak üzere Ege Bölgesi"nin tanıtımını yapıyor. Yazar İbrahim Kiraz “Tarihimizin en önemli dönemi olan Kurtuluş Savaşı Dönemine damgasını vuran Demirci Mehmet Efe"yi anlatan kitaplarımı tatilcilerle buluşturuyorum. Tarihimizi, tarafsız ve objektif bir bakışla yazdığımdan ve Ege Bölgesini tüm dünyaya tanıtması açısından kitaplarıma büyük ilgi duyuluyor” dedi.
  Kiraz, Demirci Mehmet Efe"nin söylemiş olduğu "Bir ülke ya ilimle ya da zulümle yönetilir. İlmin olmadığı yerde zulüm olur. Biz de çocuklarımızı okutarak cehaletten kurtaracağız" sözünü hiç unutmadığını ifade ederek “Demirci Mehmet Efe"nin ilme ne kadar önem verdiğini vurgulamakta. Geleceğimiz olan gençlerin, tarihimize ışık tutan ve bu günkü durumumuzu zorlu mücadelelerle sağlayan bu büyük insanı tüm dünyaya tanıtmak ve anlatabilmek istedim. Ayrıca Nazilli, Kurtuluş Savaşında Demirci Mehmet Efe"nin öncülüğünde Ege Bölgesinin merkezi olmuş, üç kongrenin yapıldığı önemli bir kenttir. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Nazilli"nin Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı Demirci Mehmet Efe"nin bir isteği ile Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası"nı açarak Nazilli"yi ödüllendirmiş, geçmişteki yaşanan kan ve gözyaşlarını kurutmuştur” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim