Kirasını ödeyemeyenler için çok önemli bir duyuru yapıldı. Kira yardımı haberiyle binlerce kişinin sevindiği belirtilerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, aylık 5 bin 250 TL kira desteği verileceğini aktardı. Konu ile ilgili olarak Bakan Kurum açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

BAKAN KURUM'UN AÇIKLAMALARI 

Fındık Üretimindeki Azalmanın Sebebi Belli Oldu! Fındık Üretimindeki Azalmanın Sebebi Belli Oldu!

"Tüm başvurular titizlikle incelenecek ve çoğunluğun olduğu binalarda dönüşüm süreci hızla başlayacak"

İstanbul'da "Yarısı Bizden" kampanyasına başvurular sona erdiği belirtilerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bu konuda da bir açıklama yaptı. Bununla beraber kapsamında 1.019.471 bağımsız birim için 269.670 başvuru yapıldı ve 118 bin konutta projelendirme çalışmaları başlatıldığı ifade edildi.

5.250 LİRA KİRA YARDIMI YAPILIYOR

Tüm başvurular titizlikle incelenecek ve çoğunluğun olduğu binalarda dönüşüm süreci hızla başlayacağı belirtilerek bu doğrultuda süreçte vatandaşlara 10.500 TL taşınma yardımı ve aylık 5.250 TL kira desteği sağlanacağı aktarılarak başvurunun yapıldığı ilçeler Bahçelievler, Bağcılar, Güngören, Üsküdar ve Fatih olarak belirlenirken, en az başvuru yapılan ilçeler ise Adalar, Şile, Çatalca, Başakşehir ve Beykoz olduğu ifade edildi.

Bakan Kurum, İstanbul'u her türlü afete karşı daha dayanıklı hale getirmek için sürekli çalışacaklarını belirtti. Bu kampanya ile İstanbullular için umutlu bir dönem başladı.