Bazı insanlar için kilo almak ya da kas yapmak, kilo vermenin kendisi kadar zor olabilir. Oysa belli başlı gıdaları beslenmenize dahil etmek, sağlıklı ve kolay bir biçimde kilo almanızı sağlayabilir. Kilo aldıran sağlıklı yiyeceklerden bazılarını sizler için araştırdık.

Ev Yapımı Protein Smoothieler

Hızlıca kilo almanızı sağlayacak, yüksek besin değerine sahip ev yapımı protein smoothie tariflerine hazır mısınız? Oldukça lezzetli olan yüksek protein kaynağı bu içecekleri, damak zevkinize göre çeşitli şekillerde yapmanız mümkün.

Bir adet muz, bir yemek kaşığı çikolata ve bir tatlı kaşığı kadar da fıstık ezmesini karıştırarak yapacağınız bir smoothie hem protein hem de şeker ihtiyacınızı bolca karşılayacaktır.

Daha meyveli ve hafif bir içecek dilerseniz, bir su bardağı kadar donmuş orman meyvesi, bir bardak tam yağlı yoğurt ve bir tatlı kaşığı vanilyalı protein tozunu blenderdan geçirerek nefis bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Filtre kahvenin kanserden koruyucu genetik şifreleri çözüldü Filtre kahvenin kanserden koruyucu genetik şifreleri çözüldü

Süt

Süt, kilo almak ve kas geliştirmek için mükemmel bir protein kaynağıdır. Süt iyi bir protein kaynağı olmakla birlikte karbonhidrat ve yağ dengesi sağlar .Ayrıca vitamin ve mineral bakımından da zengin olan süt,  iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

Pirinç

Pirinç kilo almanıza yardımcı olacak düşük maliyetli bir karbonhidrat kaynağıdır. Sadece 1 fincan (158 gram) pişmiş beyaz pirinç, 204 kalori ve 44 gram karbonhidrat ve çok az yağ sağlamaktadır.

Kırmızı Et

Kırmızı etler kas geliştirici yiyeceklerin başında gelmektedir. Kas geliştirmenizi kolaylaştıracak lösin, 170 gram biftekte yaklaşık 5 gram kadar bulunur.

Daha sağlıklı bir hayat için atmanız gereken tüm adımlar LifeClub web sitesinde. Hemen ziyaret edin!