CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avukatı Celal Çelik aracılığıyla Erdoğan hakkında 5 kuruşluk dava açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 500 bin TL'lik tazminat davası sonrası CHP liderinin Avukatı Celal Çelik'ten Erdoğan hakkında 5 kuruşluk karşı dava hamlesi geldi.

CHP tarafından Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde verilen karşı dava cevap dilekçesinde Avukat Celal Çelik, 'İSPAT HAKKI' kapsamında dava konusu olan Kılıçdaroğlu'nun 'FETÖ'nün siyasi Erdoğan'dır' sözlerinin dayanağını tek tek ispat etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Bir af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Bir af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil

7 İSİM TANIK GÖSTERİLDİ

Kılıçdaroğlu'nun iddiaları konusunda İlker Başbuğ, Işık Koşaner, Abdüllatif Şener, Kadir Özbek, Ali Suat Ertosun, İlhan Cihaner ve Celal Ülgen'i tanık olarak gösterdi.

NEDEN 5 KURUŞLUK?

5 kuruşluk davanın açılmasının talimatını Kılıçdaroğlu'nun verdiği ifade edildi. Dava dilekçesinde 5 kuruşluk dava açılmasıyla ilgili, "Sayın Genel Başkan; özellikle davalı Recep Tayyip Erdoğan’ın paraya verdiği önemden hareketle davalının kişiliğini gözeterek 5 PARALIK dava açılması talimatını verdiğinden eldeki davada da 5 Kuruşluk dava açılması yoluna gidilmektedir!" denildi.