MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Etimesgut ilçesinde hayata geçirdiği 7 proje ve 47 bin 970 konutun temel atma ve proje tanıtım törenine katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs'ta milli gelirin çalınmaması için sandığa gidilmesi gerektiğini belirterek, "Gençler nefes almak istiyorsa, bu hırsızlardan hesap sorulmak isteniyorsa, bu arsızlardan, bu edepsizlerden, bu hayasızlardan hesap sorulması isteniyorsa 14 Mayıs'ta herkes sandığa gidecek. Ant olsun, şart olsun ki Allah şahidimdir, derim soyuluncaya kadar çalışacağım ve bu seçimde sizlere, İYİ Partililere sesleniyorum; önderlik edeceğim ve bu seçimi kazanacağız" diye konuştu.

'KONUT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise en büyük arzusunun her evde huzurun ve bereketin olması olduğunu söyleyerek, "İnsanlar huzurluysa, acaba ev kirasını nasıl öderim diye bir kaygı duymayacaklarsa siyaset kurumu görevini başarmış demektir. Konut sorununu çözeceğiz. Ama önce deprem bölgesindeki konutları yapacağız, iş yerlerini yapacağız, 1 kuruş almayacağız. Ve sonra o vatandaşla oturup helalleşeceğiz. Bunu söylediğim zaman 'parayı nereden bulacaksınız' diye laflar da geliyor. Hiç meraklanmayın, hiçbir yurttaşımız meraklanmasın; bu kardeşiniz 27,5 yılını Maliye Bakanlığı’na harcadı. 27,5 yılda bütçe nasıl yapılır, paralar nasıl toplanır, israf nasıl engellenir, bunların hepsini biliyorum. Biz söz verdiysek kapı gibi o sözümüzün arkasında duracağız" ifadelerini kullandı.