CHP Lideri Kılıçdaroğlu Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Tekstil Parkı açılışında yaptığı konuşmada AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Vatandaşlara; "Bunların yatacak yeri yok, hepsini halledeceğim! Sarayda oturan zatı beraber emekli edeceğiz." diyen Kılıçdaroğlu, "Tükiyenin yeniden inşa edilmesi için bir aradayız.  Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bereketi yeniden yaratacağız.  Başkalarına muhtaç olmadan, yalvarıp yakarmadan  güzel bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

"Sizin seçtiğiniz bir belediye başkanı yaptığı işleri sizlere aktardı. Burası beton alanı mı olmalı yeşil alan mı diye sordu ve yaptı. Onlar böyle yapmaz, onlar ranta hizmet eder.  Aydınlılar bunu biliyor. Ama O Aydın'ı düşündü. Eğer Türkiye'nin de böyle yönetilmesini istiyorsanız, her kuruş verginin size açıklanmasını istiyorsanız yapacağınız tek şey var bize katılmak. Birlikte yürüyeceğiz. Bizim yolumuz aydınlıktır, Mustafa Kemal'in yoludur."

"Aydın'ı büyütmek ve dünya markası yapmak mümkündür. Zor şartlardan geçtiğinizi biliyorum sakın moralinizi bozmayın. Sandık gelecek önünüze, elinizi vicdanınıza koyup öyle oy kullanın. Milyonlarca işsiz var."

"Tek adam rejimini kabul etmiyoruz, değiştireceğiz. Ne pahasına olursa olsun değiştireceğiz. Bu ülkenin satılacak bir şeyi yoktur. Bunlar el etek öpüyorlar acaba para bulabilir miyiz diye. Ne yaparlarsa yapsınlar bizim tek güvencemiz halktır. Beraber bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

"Çiftçinin derdini biliyorum. Her şeyin fiyatı arttı. Biz artık battık diyorlar. Saraydakilerin bir eli yağda bir eli balda. Oligarklar var. ABD'de nasıl gökdelen inşa ettiklerini biliyoruz. Yemin olsun o paraların tamamını Türkiye'ye getireceğim."

Millet ittifakı olarak hepimiz farklı görüşlerdeyiz ama Türkiye'nin yeniden inşa edilmesi için bir aradayız. Cumhuriyetimizi, demokrasiyle taçlandıracağız, bereketi yeniden yaratacağız, başkalarına muhtaç olmadan yalvarıp yakarmadan güzel bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bizim iktidarımız halkın iktidarı olacak. Bunların yatacak yeri yok. Hepsini halledeceğim. Sarayda oturan zatı beraber emekli edeceğiz.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önce kürsüye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise; "Bir ay sonra Nazilli, 3 ay sonra da Kuşadası Otizm Merkezi hizmete girecek.  Çiftçimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Üreticilerimize destek veriyoruz. Bize verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Tekstil Parkı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından açıldı.

c5ad4ef4-07cd-41a6-a0b8-43b3000615bf