Erkek giyim markası Kiğılı'nın kadın çalışanlarına gönderdiği "kılık- kıyafet yönetmeliği" tepki çekti. Kadınların 'mavi yakalılarla' çalıştıkları gerekçesiyle dekolte ve etek boyları konusunda 'aşırıya kaçmamaları' istendi.

İş insanı Abdullah Kiğılı'nın sahibi olduğu erkek giyim markası Kiğılı, çalışanlarına 'kıyafet yönetmeliği' konulu skandal ifadeler içeren bir mail gönderdi.

Sayıştay ortaya çıkardı: Dağıtım şirketleri elektrik faturalarını böyle şişirmiş Sayıştay ortaya çıkardı: Dağıtım şirketleri elektrik faturalarını böyle şişirmiş

Söz konusu yönetmelikte, kadın çalışanların, 'mavi yakalılar' ile birlikte çalıştıkları gereçesiyle, 'dekolte ve etek boyları' konusunda "aşırıya kaçmamalar" istendi, 'basen dikkat çekmeyecek şekilde' giyinilmesi uyarısında bulunuldu.

'İFADELER YÖNETİMİN BİLGİSİ DIŞINDA'

Tepki çeken yönetmeliğe ilişkin BirGün'ün ulaştığı bir Kiğılı yetkilisi, söz konusu mailde yer alan ifadelerin yönetimin bilgisi dışında yazıldığını söyledi. Kılık-kıyafet yönetmeliğinin her yaz ve kış döneminde çalışanlara gönderildiğini aktaran yetkili, metinde yer alan ifadelerin bir çalışan tarafından 'yönetimin bilgisine sunulmadan' yazıldığını öne sürdü.

Yetkili ayrıca, Kiğılı yönetiminin konuya ilişkin bir 'özür açıklaması' yapacağını bildirdi.

Kiğılı tarafından çalışanlarına gönderilen kılık- kıyafet yönetmeliğinde yer alan ifadeler şöyle: "Değerli Çalışma Arkadaşlarımız, artan hava sıcaklıklarıyla birlikte kılık-kıyafet prosedürünü tekrardan hatırlatmak istedik. Aksesuar, saç bakımı, dekolte, etek boyu ile ilgili kurallar, kılık-kıyafet prosedürümüzde açıkça belirtilmiştir. Mavi yaka çalışma arkadaşlarımız ile birlikte çalıştığımız için özellikle dekolte, etek boyları konusunda aşırıya kaçılmaması ve basen dikkat çekmeyecek şekilde giyinilmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız. Sevgi ve Saygılarımızla."