Çatışmaların uzun süreli yıpratma savaşına döndüğü Ukrayna'nın başkenti Kiev'de hayat hızla normalleşiyor. Savaşın yarattığı yıkımı bir an için geride bırakmaya çalışan Kiev halkı, restoranları, kafe ve barları dolduruyor. İşte keder, yas, özlem, gülme, ağlama ve kucaklaşma gibi hayata dair birçok duyguyu anda anda yaşayan Kiev'lilerin hikayesi...

Ukrayna'daki savaş bütün şiddetiyle devam ederken, ülkenin doğusunda hayat hızla normalleşmeye başlamış durumda. Savaşın ilk günlerinde Kiev’i işgal etmek isteyen fakat amaçlarına ulaşamayan Rus ordusunun tüm güçlerini Donbas'a yoğunlaştırması, ülkenin geri kalanına yaraları sarma için dahi olsa nefes alınacak bir atmosfer yarattı.

Ülkenin doğusunda kanlı çatışmalar tüm şiddetiyle devam ederken, başkent Kiev ve çevresinde gece kulüpleri, restoranlar ve kafeler birer ikişer açılmaya başladı.

Savaş acılarını hala en derinde yaşayan, kayıplarına yas tutan ve hatta aile fertlerinin nerede olduğunu dahi bilmeyen insanlar, “Korkmaktan bıktık! Hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz ama diğer taraftan acının her zaman yanı başımızda olduğunu biliyoruz” diyor.