• BIST 109.666
 • Altın 156,625
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Kıbrıs'a gönül bağı konferansı

  09.11.2007 10:17
  Kuşadası'nda, “Kuşadası'ndan Kıbrıs'a Gönül bağı” isimli bir konferans gerçekleştirilecek.
  Kıbrısa gönül bağı konferansı
  Kıbrıs'a gönül bağı konferansı Kıbrıs'a gönül bağı konferansı Kıbrıs'a gönül bağı konferansı

  Kuşadası'nda, “Kuşadası'ndan Kıbrıs'a Gönül bağı” isimli bir konferans gerçekleştirilecek. 10 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek konferansa konuşmacı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş konuşmacı olarak katılacak.
  MHP Kuşadası ilçe teşkilatının yanı sıra, Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Esnaf Odası, Kuşadası Şoförler Odası, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu ve Kuşadası Rehberler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen konferans 10 Kasım Cumartesi günü saat: 14.00'de Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilecek. Cumartesi sabah erken saatlerde Kuşadası'na gelecek olan KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, daha sonra sabah Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerine katılacak. Denktaş, Saat: 12.00'de bir basın toplantısı düzenleyerek son gelişmeleri değerlendirecek.
  Bu arada, konferansın düzenleyicileri arasında yer alan Kuşadası Rehberler Derneği'nin (KURED) Başkanı Ali Karapınar üye rehberlere bir çağrıda bulunarak, tüm rehberlerin Denktaş'ın vereceği konferansa katılmalarını istedi. Tüm rehberlere çağrıda bulunan KURED Başkanı Karapınar, “Sayın Cumhurbaşkanı 'Kuşadası'ndan Kıbrıs'a Gönül Bağı' ismiyle bir konferans verecektir. Bilindiği gibi, Türkiye'ye tatile gelen turistlerin rehberlere sordukları soruların başında Kıbrıs sorunu gelmektedir. Bu konuda üyelerimizin detaylı bilgilere sahip olması, turistler kanalıyla kamuoyu oluşturulması için büyük taşımaktadır. Kıbrıs tarihine damgasını vurmuş Sayın Cumhurbaşkanının Kuşadası'na gelmesini bir fırsat olarak görüyoruz. Bu nedenle, üye rehberlerimizin konferansa katılıp, bizzat kendisinden bu konuyu dinlemelerini ve kendisine soru yöneltmelerini istiyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim