Fatih Terim, Galatasaray-Fenerbahçe maçını tribünden takip etti Fatih Terim, Galatasaray-Fenerbahçe maçını tribünden takip etti
Galatasaray'ın oyuncusu Kerem Aktürkoğlu için sık sık transfer iddiaları ortaya atılıyor. Yaz ayında takıma veda edebileceği söylenen Kerem için menajerinden sürpriz bir açıklama geldi. 25 yaşındaki oyuncu takımda kalabilir ancak bir şartla.

Kerem Aktürkoğlu ile Galatasaray'ın yollarının ayrılabileceği sık sık dile getiriliyor. Yaz ayında Kerem'in Avrupa'ya satışı söz konusu ve bonservis miktarı için "Türkiye rekoru kırıp gidecek" iddiaları var.

Kerem'in Cenk Tosun'a ait 22.5 milyon euro'luk rekoru kırarak gitmesi beklenirken oyuncu cephesinden süroriz bir açıklama geldi.

Radyospor'a konuşan menajer Erkut Söğüt, Galatasaray ile sözleşme uzatmak için görüştüklerini açıkladı. Söğüt sözleşme süresinden çok maaşa zam konusunu görüştüklerini söyledi.

Aktürkoğlu'nun menajeri, "Bizim için en önemli şey Kerem'in maaşının düzeltilmesi, sözleşme süresinden çok, maaşının iyileştirilmesi konusu önceliğimiz. Bunu Galatasaray da istiyor biz de istiyoruz. Yönetim de Kerem'in bunu hak ettiğini düşünüyor. Sözleşme süresi uzar mı, ona bakacağız" dedi.

Kerem için son 6 ayın çok verimli geçtiğini söyleyen Söğüt, "6 ayda çok büyük farklılık gösterdi. Kendini çok geliştirdi. Çok çalışkan biri ve sadece futbola odaklanmış durumda. Dışarıyla hiç işi olmaz, bu nedenle hep daha iyi olacak" ifadelerini kullandı.

Transfer konusuna da değinen menajer, "Transfer söz konusu olursa bunu zaten herkes öğrenir. Futbolda yarın ne olacağını bilemezsiniz. Kerem için en önemli nokta sürekli gelişim gösteriyor olması" açıklamasını yaptı.