• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Kent konseyi toplantısı

  11.07.2009 16:25
  Didim Kent Konseyi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan kongrenin ardından göreve gelen yeni yönetim ve yürütme kurulu üyeleri bir araya geldi.
  Kent konseyi toplantısı
  Kent konseyi toplantısı Kent konseyi toplantısı Kent konseyi toplantısı

  Didim Belediyesi Çay Bahçesi"nde düzenlenen toplantıya Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Yürütme Kurulu üyeleri Ertuğrul Öksüz, Yaşar Pektaşoğlu, Mehmet Soysalan, Yusuf Mutlu, Ulvi Koçak ve Taner Küsmez katıldı.
  Toplantıda konuşan Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, “Bu toplantıda yeni seçilen yürütme kurulumuzla tanışma amaçlı düzenledik. Bundan sonra Çalışma gruplarımızı oluşturacağız. Didim Belediyesi, Didim Kaymakamlığı ve Sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmalar içerisine gireceğiz. Önümüzde 5 yıl var. Yapacağımız çalışmalarla öncü olmaya çalışcağız. İlk Hedefimiz turizm olacak. Bu anlamda yaptığımı bu toplantı bir danışma toplantısıdır” dedi.
  Didim Belediye Başkanı Mümyin Kamacı da, “Yaşadığımız yerle ilgili olarak çalışma yapılacaksa bunu bir konsesyum şeklinde yapılmalı. Artık siyaset geride kaldı. Seçim öncesi yapılan açıklamalar ve yıpratılma politikaları kimseye fayda getirmez. Didim"in önü açık ve kaybedilecek zamanımız yok. Yaşadığımız bu yerde herkesin hikayesi farklı ama hayallerimiz ortak. Bu nedenle burada görev alan kişilere büyük görevler düşüyor” diye konuştu.
  Didim Kaymakamı Ali Katırcı ise, şunları söyledi: “Bu anlamda ilçemizde yeni şeyler değil, taşı taş üstüne nasıl koyabiliriz ele alacağız. Bu anlamda ortak hareket şart. Kent Konseyimizde daha aktif olacağını düşünüyorum. Belediye ve Kaymakamlığın dışında diğer sivil toplum örgütleri dikey ve yatay anlamda çalışmalar yapmalı. Artık çalışmalar sıfırdan değil, ortak alanda hareket edilmeli. Biz Didim"in geleceğiyle ilgili yapılacak çalışmalarda birlikte hareket etmeliyiz. Önümüzde yapılacak çok çalışma var. Bu anlamda Didim Kent konseyinin alacağı kararlar ve gidişat çok önemli, Kent Konseyi yapılacak çalışmalarda bir çatı görevi görecek. Kurumsal olarak hareket edildiğinde ve koordineli çalışıldığında çözümler ortaya çıkacaktır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim