• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Kendi bölgesinde yüzde 60 hayır çıkan Mustafa Savaş: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız

  17.04.2017 13:06
  Aydın il genelinde referandum oylaması sonuçlarına göre yüzde 64,26 ‘Hayır’ yüzde 34,74 ‘Evet’ çıkarken, Aydın Kent meydanında toplanan bazı vatandaşlar seçim sonuçlarını kutladı.
  Kendi bölgesinde yüzde 60 hayır çıkan Mustafa Savaş: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız
  Kendi bölgesinde yüzde 60 hayır çıkan Mustafa Savaş: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız Kendi bölgesinde yüzde 60 hayır çıkan Mustafa Savaş: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız Kendi bölgesinde yüzde 60 hayır çıkan Mustafa Savaş: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız

  AYDINPOST HABER SERVİSİ - Türkiye, 18 maddelik anayasa değişikliği referandumu için sandığa gitti. YSK tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de yüzde 51 oranında evet çıktı, hayırlar ise yüzde 48’de kaldı.

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da vatandaşlar seçim sonuçlarını kutlamak için sokaklara çıktı. Aydın Kent Meydanında toplanan vatandaşlar referandum sonuçlarını kutladı.

  Referandum gecesi Aydın Kent Meydanındaki kutlamalara Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem, Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Ak Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş, Ak Parti Aydın Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Enes Yıldız’da katıldı.

  Vekiller meydanda vatandaşlara hitap ederek referandum sonuçlarını değerlendirdi. Burada konuşma yapan Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, sonuçlar için Aydınlılara teşekkür ederek, “15 Temmuz akşamı Aydın’da bu meydan diriliş meydanıydı, şimdi ise yükselişin meydanı oldu. Aydınlılar yüzbinlerce verdiği evet oyu desteğiyle güçlü Türkiye’nin kapısını araladı. Bu seçimin kaybedeni yok, 80 milyon kazananı var. Yarının Türkiye’si daha güzel olacak. Millet gücünü göstermiştir” şeklinde konuştu.

  Milletvekili Savaş: 2019’da Büyükşehir Belediyesini almaya hazır mıyız?

  Savaş, 2019 yılında yapılacak olan seçimleri işaret ederek vatandaşlara, “Aydınlılar daha fazla çalışmaya, 2019’da büyükşehir belediyesini almaya hazır mıyız?” diye soru yöneltti. Savaş’ın sorusuna vatandaşlar “evet” diyerek cevap verdi.

  Öte yandan 2017 Referandum sonuçlarına göre Aydın Türkiye’de hayır oyu veren ilk on ile girdi. Bu sonuçlara göre Aydın’da sadece Köşk ve Karpuzlu ilçelerinde evet oyunun galip geldiği görülüyor.

  Milletvekili Savaş’ın sözleri üzerine gözler memleketi Çine’ye çevrildi. Çine referandumda yüzde 39, 87 ile evet derken, yüzde 60, 13 ile hayır dedi.  

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA 

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim