2014 yılında spor sonrasında girdiği saunada fenalaşıp dengesini kaybetmesinin ardından kafasını yere çarpan Kenan Işık, yaklaşık 8 yıldır komada yaşıyor. Ünlü sunucuyla ilgili güzel haberi eşi açıkladı.

Tiyatro sanatçısı, yönetmen ve sunucu Kenan Işık 2014’te gittiği saunada ayağının kayması sonucu düşünce beyin kanaması geçirmiş, sonrasında bitkisel hayata girmişti.

Zeybek, "Bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor ve besin takviyesi veriliyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur. Kenan Işık bıraktığınız gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor, tıpkı hafızalarda kaldığı gibi” ifadelerini kullanmıştı.

8 yıldır komada olan Kenan Işık’ın son durumunu arkadaşı Ozan Zeybek açıklamıştı.

Eşi Beril Işık, Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında sevindiren haberi verdi.

Mahzeninden 6 küçük çocuk çıktı! Kimliği ve nedeni şoke etti Mahzeninden 6 küçük çocuk çıktı! Kimliği ve nedeni şoke etti

"ÇEVRESİNDEKİLERİ TAKİP EDEBİLİYOR"

Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumuna ilişkin, "Yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakini takip edebiliyor" ifadelerini kullandı.

"ARTIK GÖZLERİYLE İLETİŞİM KURUYOR"

Haber Global'de yer alan bilgiye göre Işık'ın artık gözleriyle iletişim kurabildiğini söyleyen eşi, "Tekerlekli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu" dedi.