• BIST 104.946
 • Altın 163,280
 • Dolar 3,9383
 • Euro 4,6903

  Kemer'de mini Eurovision

  20.06.2009 22:15
  Kemer 6. Altın Nar Kültür Ve Sanat Festivali’e “Mini Eurovision” Damgasını Vurdu. 11 ülke temsilcisinin katıldığı gecede büyük ödüller Bulgaristan ve İspanya temsilcilerinin oldu…
  Kemerde mini Eurovision
  Kemer'de mini Eurovision Kemer'de mini Eurovision Kemer'de mini Eurovision

  ”Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”na katılan olan 11 ülke temsilcisi kendi eserlerinin yanı sıra , Türk sanatçıları yorumladığı ve HİT olmuş şarkılarını Türkçe olarak seslendirdi. Türkçe şarkı bölümünde İspanyol Tina Riobo , Kayahan"ın “Geceler” adlı şarkısıyla birinci oldu. Yabancı şarkı bölümünde ise Bulgaristan adına yarışan Dessy Dobreva birinci seçildi.

  Kemer"e gelen şarkıcılar arasında daha önce Eurovision"da yarışmış 4 sanatçı da yer aldı…

  Bu yıl 14-20 Haziran"da başlayan Kemer 6. Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali"nde yapılan ve yabancı ülke yorumcularının katıldığı gecede kıran kırana bir rekabet yaşandı. Yaklaşık 8 bin kişinin izlediği Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”nda önce kendi dillerinde şarkılar seslendiren yorumcular, ikinci bölümde Hit olmuş Türkçe eserleri okudular.

  Kemer 6. Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılan Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”nda yarışan 11 ülke temsilcisi, Tarkan"ın “Gül Döktüm Yollarına”, Berkant"ın “Samanyolu”, Kayahan"ın “Geceler”, Harun Kolçak"ın “Müptelayım”, Nükhet Duru"nun “Mahmure”, İlhan Şeşen"in “Rüzgar”, Nil Burak"ın “Sende Başını Alıp Gitme”, Melih Kibar"ın “Sevdan Olmasa”, Nazan Şoray"ın “Hal Hal” şarkılarını Türkçe yorumladılar..

  Jüride bulunan Berkant, Harun Kolçak, Nil Burak ve Nazan Şoray, yabancı meslektaşlarının Türkçe yorumladığı şarkıları daha sonra birlikte seslendirdiler.
  Kemer Festival akanında yapılan Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”nda En İyi Türkçe Şarkı Yorumcusu dalında İspanyol Tina Riobo , Kayahan"ın “Geceler” adlı şarkısıyla birinci oldu. Makedonyalı sanatçı Margaritta Hristova Tarkan"ın “Gül Döktüm Yollarına” şarkısıyla ikinci oldu. Bu dalda İrlandalı sanatçı Mary Simpson “Samanyolu” şarkısıyla 3"ncülük derecesini elde etti.

  Yarışmanın En İyi Yabancı Yorumcu dalında ise zafer Bulgar sanatçı Dessy Dobreva"nın oldu. Aynı dalda İtalya adına yarışmaya katılan Guerine Papa ikinci, Türkiye adına yarışan Özgür Özaslan da 3.ncülük ödülünün sahibi oldu.
  Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”nda dereceye giren yabancı şarkılılar, ödüllerini Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül"ün elinden aldı.

  Uluslar arası Festivaller Birliği (FİDOF) As Başkanı Figen Çakmak"ın jüri başkanlığı yaptığı yarışmada birinci olanlar 5000 USD, ikinciler 3000 USD, 3.ncülük ödülünü kazananlar da 1500 USD para ödülünün sahibi oldular.

  Kemer Uluslararası Şarkı Yarışması”nda konuk olarak katılan İtalyanların ünlü grubu Village Girls de hem şarkıları hem de seksi sahne kostümleriyle büyük ilgi topladılar.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim