CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı sosyal konut projesini, seçim öncesi para toplamak için yapıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

"BU PROJE BİTMEYECEK"

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

"TOPLA PARALARI, SEÇİM SÜRECİNİ FİNANSE ET"

Miçotakis'ten flaş sözler... Skandal Türkiye açıklaması Miçotakis'ten flaş sözler... Skandal Türkiye açıklaması

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!