Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi'nde oturan inşaat ustası İdris Güneş ile Beyhan Gökçe, geçen 13 yıllık evliliklerinin ardından boşandı. Çift, boşandıktan sonra çocukları için aynı evde yaşamaya devam etti. İddiaya göre; Beyhan Gökçe, İdris Güneş'in cep telefonunda başka kadınlarla konuşmalarını görüp, evden gitmesini istedi. Evden çıkan İdris Gökçe, 15 Haziran'da saat 20.30 sıralarında tekrar eve gidip, barışmak için Beyhan Gökçe ile konuştu. Bu sırada yine cep telefonuna başka kadınlardan mesajlar geldiğini gören Beyhan Gökçe ile İdris Güneş arasında tartışma çıktı. İdris Güneş, tartışmanın ardından 10 DBA 53 plakalı otomobille ayrıldı. 3 dakika sonra da Beyhan Gökçe kendisine ait 26 ADP 570 plakalı motosikletle evden çıktı. İdris Güneş, iddiaya göre; Beyhan Gökçe'yi otomobille takip edip, Ali Çetinkaya Caddesi'nde aracını bilerek üzerine sürerek çarptı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Gökçe, 1 gün sonra hayatını kaybetti. Gözaltına alınan İdris Güneş, 'eski eşi tasarlayarak kasten öldürme' suçlamasıyla tutuklandı.

'Üç Kız Kardeş'in 55. bölümünde neler oldu? Bu kez gözyaşları Dönüş için aktı 'Üç Kız Kardeş'in 55. bölümünde neler oldu? Bu kez gözyaşları Dönüş için aktı

'BİLEREK, İSTEYEREK EŞİME ÇARPMADIM'

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, İdris Güneş hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede; Güneş hakkında 'tasarlayarak yakın akrabayı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede Güneş'in savunmasına da yer verildi. Güneş, savunmasında, "Evden kavgalı ayrıldıktan sonra ne yaptığını sormak için Beyhan'ı aradım. Bana, 'Kendimi Porsuk'a atmaya gidiyorum, sorumlusu olarak ailem ve seni yazacağım' dedi. Ortam gürültüsünden Beyhan'ın motosiklet kullandığını anladım. Herhangi bir yere gitmemesini söyledim. Bu esnada aynı fabrikadan arkadaşım Vedat'ı alıp, dönmeye çalıştığım sırada arkadaşım 'Dikkat' diye bağırdı. Herhangi bir şey görmedim. Frene bastığım esnada motosikletin bize çarptığını, motosikletlinin eşim olduğunu bilmiyordum. Araçtan inince fark ettim ve 112'yi aradım. Arkadaşımı sağ taraftaki apartmandan alıp, oradan U dönüşü yaptığım sırada kaza oldu. Dönmeye çalışıyordum. Karşı tarafı kontrol ettiğimde yol boştu. Suçlamayı kabul etmiyorum; bilerek, isteyerek eşime çarpmadım" dedi.