Okullar 20 Ocak'ta yok mu, tatil mi? Kesintisiz yağan kar, ulaşıma olduğu gibi eğitime de engel oldu. Okullar tek tek kar tatili yapıyor. Kayseri, Batman, Erzincan ve Bayburt valilikleri de eğitime ara verildiğini duyurdu. İşte, son dakika valilik açıklaması...

İçişleri Bakanı Soylu: “Üç koyun gütmekten aciz insanlar bugün Türkiye'de siyasi muhalefeti kıymetsiz hale getirmişlerdir.” İçişleri Bakanı Soylu: “Üç koyun gütmekten aciz insanlar bugün Türkiye'de siyasi muhalefeti kıymetsiz hale getirmişlerdir.”


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İl ve ilçelerde hava koşulları nedeniyle meydana gelen elverişsiz durum, yüz yüze eğitimin devam etmesine engel oluyor. Valilikler son dakika taşımalı eğitime ara verildiğini bildiriyor. Bölgede yaşayan öğrenciler ise, 'Kayseri'de yarın okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil? sorularını yönlendiriyor.

KAYSERİ

Kayseri’de şiddetli kar yağışı ve soğuk hava nedeni ile 4 ilçede daha 20 Ocak Perşembe günü okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kayseri’de etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından Develi ve Yahyalı ilçeleri ile birlikte Bünyan, Sarız ve Pınarbaşı ve Felahiye ilçelerinde de 20 Ocak Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi.

BATMAN

Batman'ın Sason ve Kozluk ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar yarın tatil edildi. Kozluk ile Sason Kaymakamlıklarından yapılan açıklamalarda, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki bütün resmi ve özel eğitim kurumlarında 20 Ocak Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ERZİNCAN

Erzincan’da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime verilen tatil 1 gün daha uzatıldı. Konuya ilişkin Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitim-öğretime 20 Ocak Perşembe günü 1 gün daha ara verilmiştir. Üniversitemiz eğitime devam edecektir. Engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır.” denildi.

BAYBURT

Bayburt’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime verilen tatil 1 gün daha uzatıldı. Konuya ilişkin Bayburt Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde dün akşamdan itibaren etkisini sürdüren kuvvetli kar yağışı ile beraberindeki don ve buzlanma nedeniyle 19.01.2022 Çarşamba gününü kapsayan eğitim öğretim faaliyetlerine zorunlu olarak 1 gün süreyle ara verilmesi kararı; eğitim öğretim faaliyetlerinin güven içerisinde sürdürülebilmesine yönelik yapılan değerlendirmeler neticesinde 1 gün daha uzatılmıştır.
Bu doğrultuda ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde eğitim öğretim faaliyetlerine 20.01.2020 Perşembe gününü kapsayacak biçimde 1 gün süreyle daha ara verilmesi uygun görülmüştür.
Belirtilen tarihte kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile kamu personeli de bu kapsamda idari izinli sayılacaktır.” denildi.