• BIST 108.645
 • Altın 154,531
 • Dolar 3,8286
 • Euro 4,5258

  Kaymakam'dan inşaata takip

  24.06.2009 16:46
  Söke Eğitim Vakfı (SÖKEV) tarafından başta Söke Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla yapımına başlanılan Fakülte binası inşaatı hızla devam ediliyor.
  Kaymakamdan inşaata takip
  Kaymakam'dan inşaata takip Kaymakam'dan inşaata takip Kaymakam'dan inşaata takip

  9 Haziran tarihinde destekçi sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla mütevazi bir törenle temeli atılarak inşasına başlanılan fakülte binası inşaatının neredeyse birinci kat inşaatı tamamlanırken; 23 dönümlük arazide bina inşaatının ikinci etap çalışmalarına başlandı.
  Söke İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda SÖKEV Başkanı İsmail Demirhan fakülte binası inşaatını yakından takip ediyor. İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan beraberinde bina yapımına büyük katkı sağlayan kuruluşlar arasında bulunan Söke Ticaret Odası"nın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Toyran ve Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş ile inşaat alanına gelerek incelemelerde bulundu. İnşaat yetkililerinden bilgi alan İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan yaptığı değerlendirmede, fakülte binasını Sökelilerin elbirliği içinde tamamlayacağını söyledi.
  Amaçlarının 2010-2011 eğitim yılına fakülte binasını yetiştirmek olduğunu söyleyen İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan; “Söke"de yaşayan herkesin katkılarıyla binanın hedeflenen zamanda bitirileceğine inanıyorum. Söke"deki tüm yerel yönetimleri, siyasilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, esnafımızı, tüccarımızı kısacası Söke"yi seven herkesi destek vermeye çağırıyorum. Sökemizde binayı bitirecek potansiyel ve birikim var. Biz bu potansiyeli harekete geçirmeye çalışıyoruz. Çoluk çocuk, küçük büyük demeden Söke elbirliği ile bu işi bitirmelidir” dedi.
  Fakülte binası yapımı için İl Özel İdare gibi kurumlardan destek arayışında olacaklarını ancak Bakanlık bütçesinden katkı sağlanmasının bugün gündemde olmadığını belirten İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan; “Biz bu işi kendimiz yapacağız diye yola çıktık. Bununda büyük bir bölümünü aştık diye düşünüyorum. Söke olarak yapacağız” dedi. Fakülte binası ve Söke Organize Sanayi Bölgesi konularını öncelikli tuttuklarını ifade eden Kaymakam İsmail Demirhan; “İki yatırımın Söke"de faaliyete geçmesi için gayret gösteriyoruz. Fakülte binası için Bakanlık bütçesinden kaynak almak biraz zor görünüyor. Ancak her türlü desteği almak için de imkanlarımızı zorlayacağız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim