• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Kaymakam Yıldız'a eleştiri

  24.06.2009 17:32
  Nazilli Belediye Başkanvekilleri Ali Gürsoy, Ziya Aksüt ve MHP Belediye Meclis üyeleri, düzenledikleri ortak basın toplantısında, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'ın belediye ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdiler.
  Kaymakam Yıldıza eleştiri
  Kaymakam Yıldız'a eleştiri Kaymakam Yıldız'a eleştiri Kaymakam Yıldız'a eleştiri

  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın şehir dışında olması nedeniyle belediye başkanlığına vekalet eden Ali Gürsoy ve Ziya Aksüt ile MHP'li Belediye Meclis üyeleri, başkanlık makamında ortak bir basın açıklaması yaptı. Nazilli'de yayınlanmakta olan yerel bir gazetede Kaymakam Caner Yıldız'ın verdiği bazı demeçleri kendilerine yapılan bir taciz olarak değerlendirdiklerini dile getiren Başkanvekili Gürsoy, Yıldız'ın açıklamalarından dolayı üzüntü duyduklarını söyledi. Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın
  önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek ayrıntılı bir şekilde görevde bulundukları 3 aylık dönem hakkında bilgi aktaracağını belirten Gürsoy, "Bizler belediye meclis üyeleri olarak eleştiriye sonuna kadar açığız. Bu eleştirileri yapanları da saygıyla karşılarız, ancak bunu yaparken herkes üslubuna dikkat etmelidir. İlçemizde kaymakam olarak atanan bir kişinin siyasetçi edasıyla ortaya çıkıp yok 'raylı sistem yapacağım', yok 'TOKİ getirip Nazilli'deki konut sıkıntısına son vereceğim' gibi
  söylemlerle kendisini gündemde tutmaya çalışması, bunu yaparken de bizi kullanması bizleri rahatsız etmiştir. Biz Nazilli halkı tarafından seçildik ve sözünü ettiği işleri yapma yetkisi olan kişileriz. Hiçbir kaymakamın bu söylemlerle siyaset yapmaya, sanal projeler üreterek basına bu tür beyanatlar vermeye hakkı ve yetkisi yoktur. Sayın kaymakamın geçtiğimiz cuma günü yine aynı gazeteye verdiği Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nu Nazilli'ye getirdim beyanatı bardağı taşıran son damla olduğunu ve Kaymakam
  Caner Yıldız ile görüştüğümüzde bu açıklamaların kendisine ait olmadığını söylemesine rağmen bu güne kadar bir açıklamada bulunmaması bizi bu açıklamayı yapmaya zorlamıştır" dedi.
  Kaymakam Yıldız'ın üslubunun bir bürokrata değil, siyasetçiye yakıştığını söyleyen
  Gürsoy, "Bizler halkımızın karşısına çıkıp yetki istediğimizde 40 tane proje ürettik. Organize Sanayi Bölgesi bu projelerden sadece bir tanesidir. 15 yıldır bitirilemeyen, yılan hikayesine dönen Organize Sanayi'yi 3 ayda bitirmemizi nasıl beklerler aklımız almıyor. Evet bu Organize Sanayi Bölgesi bitecek ancak zamana ihtiyacımız var. Sayın Kaymakam gibi içi boş, ayakları yere basmayan boş vaatlerle uğraşmıyoruz. 2023'te sanayi şehri olacağız diyordu, şimdi yaşlılar şehri olacağız diyor. Yarın vazgeçip
  başka bir şey çıkarırsa ne olacak. Bizim tavsiyemiz sayın kaymakam kendi işleriyle uğraşsın, insanları boş vaatlerle kandırmayıp gerçek ayakları yere basan projeler üretsin" diye konuştu.
  Başkanvekili Ziya Aksüt ise, "Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nun Nazilli'ye kazandırılmasını hiç kimse sahiplenmeye kalkmasın. Bu bizim dönemimizde, bizim girişimlerimizle kazandırılmıştır. Sayın kaymakamın bu konuda hiçbir katkısı olmamıştır. Ancak sayın kaymakamımız sık sık bu tür demeçleri basına vermektedir. Basında yer alan haberler ve yapılan açıklamalarda bu konu farklı yansıtılmaktadır. Sayın kaymakam bürokratlık değil, siyaset yapmaktadır. Biz görevimizi ve yetkilerimizi biliyoruz.
  Nazilli'de hizmeti üretecek olan kurum kaymakamlık değil, belediyedir. Belediyenin yönetim yetkisi ise halkımız tarafından bize verilmiştir. Bu yetkimizi sonuna kadar kullanıp Nazilli'ye hak ettiği hizmeti biz sunacağız" dedi.
  Kaymakam Caner Yıldız ise, belediye yetkililerinin yaptığı açıklamalarla ilgili sorulara, "Polemiğe girmek istemiyorum. Ben görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum" yanıtını verdi.

  Diğer Haberler
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Apple iPhone X ve iPhone 8'i tanıttı13 Eylül 2017 Çarşamba 03:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim