• BIST 98.066
 • Altın 259,867
 • Dolar 5,7090
 • Euro 6,4073

  ‘Kaybolacak' çocuklar önceden tespit edilecek!

  20.04.2019 13:10
  Kanada polisi, kaybolma riski bulunan kişileri önceden tespit edebilen bir sistem geliştirmek için sosyal medya verilerini kullanacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.
  ‘Kaybolacak' çocuklar önceden tespit edilecek!
  ‘Kaybolacak' çocuklar önceden tespit edilecek! ‘Kaybolacak' çocuklar önceden tespit edilecek! ‘Kaybolacak' çocuklar önceden tespit edilecek!

  Kanada polisinin üzerinde çalıştığı bu sistem; sosyal medya gönderileri, polis kayıtları ve sosyal hizmetler bilgileri kullanılarak kimlerin kaybolabileceğini önceden tahmin edebilecek.

  ‘Kaybolacak' çocuklar kaybolmadan önce tespit edilecek!

  Kaybolma potansiyeli olan kişilerin, özellikle de bu vakayı en sık yaşıyor olan çocukların, kaybolmadan önce tespit edilerek kaybolmalarını engellemek artık mümkün olabilecek. Kanada Savunma Araştırma ve Geliştirme Bürosuna (DRDC) göre, Saskatchewan eyaleti, polisin toplum güvenliğini sağlamak amacıyla ‘önleyici modeller' geliştirdiğini söyledi. Bu modeller belirli risk faktörlerini inceleyerek kimlerin kaybolabileceğini önceden belirlemek ve olay gerçekleşmeden müdahale etmek için kullanılacak. Risk faktörleri arasında geçmişte evden kaçmış ya da evde şiddet görmüş olmak gibi birçok farklı durum ele alınıyor.

  Bakanlıklar ve diğer polis birimleri de destek verecek

  Mart ayında yayımlanan bir DRDC raporu, Saskatchewan Polisi Önleyici Analiz Laboratuvarının (SPPAL), (polis, Bölgesel Adalet Bakanlığı ve Saskatchewan Üniversitesinin ortaklığı ile

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim