81 ilde uygulama: 716 düzensiz göçmen yakalandı 81 ilde uygulama: 716 düzensiz göçmen yakalandı
3 Nisan 2015 tarihinde hayata veda eden ünlü sanatçı Kayahan'ın kızı Beste Açar bir konserde sahne aldı. Konserde kendisine Kayahan'ın yeğeni Erdinç Erişmiş de eşlik etti. Erişmiş Kayahan'ın şarkılarını seslendirmesinin yasak olduğunu ve bu yasağın İpek Açar tarafından getirildiğini açıkladı.

Cennete Besteler konserlerinin ilk konserini Göktürk'te düzenleyen Beste Açar, turne kapsamında pek çok ilde sahnede olacağını söyledi.

Konsere küçük oğlu Rüzgar'ı da getiren Beste Açar, oğlunun gitar çaldığını, ilerleyen yıllarda dedesinin izinden gidip gitmeyeceğinin belli olacağını belirtti.

'SANATÇI OLMAYACAĞIM DİYEMEM'

Rüzgar Açar, dedesine benzerliği ile dikkat çekti. Sanatçı olup olmayacağının sorulması üzerine, "Ben gitar çalıyorum. 'Şarkıcı olmayacağım' diyemem, olup olmayacağımı zaman gösterir. Bakalım ne olacak ben de merak ediyorum" dedi.

'BU DURUM İÇİME DOKUNUYOR'

Kayahan'ın yeğeni Erdinç Erişmiş de Beste Açar'ı konserde yalnız bırakmadı. Kayahan'a ses ve fiziki benzerliği ile dikkat çeken ve uzun yıllardır albüm yapıp konserler veren Erdinç Erişmiş, usta sanatçının şarkılarını sosyal medyada, Youtube'da ve dijital platformlarda söylemeye hakkının olmadığını söyledi.

Kayahan'ın şarkılarını seslendirdiği sosyal medya videolarının mahkeme kararıyla silindiğini söyleyen Erdinç Erişmiş, "Gerek müzik meslek grupları gerekse hukuki yollardan bana ulaşıldı ve bu şarkıları silmem istendi. Bana şarkıları söyleme yasağı koyan Beste Açar olmayacağına göre o kişi İpek Açar'dır. Bu durum benim içime dokunuyor."

'SANKİ BABAM VARMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM'

Kayahan'ın yeğeni Erdinç Erişmiş'in kendisi için çok özel bir insan olduğunu belirten Beste Açar, "Siz Erdinç Bey'e konulan yasak için ne diyorsunuz?" sorusuna, "Ben ticari bakmıyorum" yanıtını verdi.

Bu sözleri ile 2019'da Alper Kömürcü ile nikâh masasına oturan Kayayan'ın eski eşi İpek Acar'a göndermede bulunan Beste Açar, "Erdinç abiyi herkes tanır, benim için özel yeri olan bir insan. Kayahan'ın teyzesinin oğlu oluyor, onu sahnede dinlerken gözümü kapatınca sahnede sanki babam varmış gibi hissederim" dedi.

GÖNÜL KÖŞKÜ SATILACAK

Kayahan'ın Balıkesir Gömeç'de bulunan Gönül Köşkü'nün satılacağının doğru olduğunu dile getiren Beste Açar, "Babam sağlığında da oranın satılmasını uygun görmüştü. O yüzden biz de gönül köşkünü satıyoruz. Değerini bulduğu zaman satılacak" açıklamasını yaptı.