• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Kaya'dan önemli açıklamalar

  21.09.2008 08:22
  AK Parti Aydın Belediye Başkan aday adayı Şevket Kaya, belediye başkanı her şeyi anlamaz ama çok iyi yöneticidir fikrine sahip.
  Kayadan önemli açıklamalar
  Kaya'dan önemli açıklamalar Kaya'dan önemli açıklamalar Kaya'dan önemli açıklamalar

  HABERİN VİDEOSUNU İZLEYİN!

   

  AYDINPOST ÖZEL-AK Parti Aydın Belediye Başkan aday adayı Şevket Kaya, belediye başkanı her şeyi anlamaz ama çok iyi yöneticidir fikrine sahip.

  Meclis toplantılarında İlhami Ortekin"i ve Mustafa Selçuk"u ilk günden bu yana eleştirdiğinin altını çizen Şevket Kaya, “Benim düşündüğüm belediyecilikle, Ortekin"in güttüğü belediyecilik anlayışı alakasız. Önce insan diyebilmek için, önce insanın içini doldurmak gerekiyor. Belediyecilik yolla, suyla, kaldırımlarla uğraşmak değil sadece” dedi.

  Belediye Başkanının kentin CEO"su gibi davranması gerektiğini vurgulayan AK Parti Belediye Başkan aday adayı Şevket Kaya, “Artık dünyada modern belediyecilik gelişmeye başladı. Sosyal belediyelerde de belediyeyi çalıştırmak gerekir. Bakın Aydın kabuğunu kıramadı. Yaptığımız anketlerde öncelikli sorunun işsizlik olduğunu görüyoruz. Sanayi geliştirilmemiş. Belediye, sanayi yapmaz ama istihdam alanlarının önünü açarsınız. İki üç tane kargo uçağının kalkacağı havaalanı aktif hale getirilirse, Aydın"ın tüm çehresi değişir. Bunlar için çalışmak ve proje üretmek lazım” dedi.

   

  Rüzgar enerjisini kullanacağız

  Başkanlığa seçilirsem rüzgar enerjsiinden faydalanarak girişimlerde bulunacağız diyen Kaya, “Belediye sıkıştığında suya zam yapmış. Ek proje var mı? Yok! Bakın jeotermal kaynak bile kullanılamıyor. İçler acısı bir durum. Yatırımlara ön ayak olmamız gerekiyor. Bunun için altyapı mı gerekiyor, götüreceksin. Başkanlar makamlarında oturmamalı. Ortekin, Hükümet ve Özel İdare ile olan kavgalarından dolayı projeyi gerçekleştiremedi. Ama benim göreve seçildiğimde ilk işim jeotermal yatırımlar olacak” şeklinde konuştu.

   

  Aydın marka şehir olacak!

  Markalaşmaya dikkat çeken AK Partili Kaya, “İncir ürettiğimizi söylüyoruz. Aydın"ı marka şehir yapmadığınız sürece en kralını siz üretseniz ne olur ki? Halkla, basınla, siyasilerle kritik yapıp önemli işlere çözümler getireceğiz. Ekibimizle kolektif şekilde çalışacağız. Aydın sağlık açısından da yatırımlara açılabilmelidir. Ve bu yatırımlar kenti marka yapıp cazibe merkezi haline gelebilmeliyiz” dedi.

   

  Verilen sözler var mı?

  Kaya, “Doğrusu söz alarak yola koyulmadım. Ben çok iyi hazırlanıyorum. Ak Parti"de aday olan arakadaşları geçemiyorsam zaten Aydın Belediye Başkanı olmamın anlamı yok. Halkın desteğini alamıyorsam başkan olmak yakışmaz. Kendime güveniyorum o kadar. Partide sandık konulur önseçim yapılırsa, kim çıkarsa onunla çalışmaya da devam ederim” dedi ve ekledi; “Adaylığım kesinleşirse, Türk Eczacılar Birliği"ndeki görevimi bırakırım.”

   

  Reçete konusu ne?

  Hakkında reçete yolsuzluğu iddialarında bulunan Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin"e yüklenen Şevket Kaya, “Bakın İlhami Ortekin elimde belge var deyip, beni savcılığa şikayet etmiyorsa oda ayrı bir sorundur. Oda başkanıyken ilk başkan olduğumda Türkiye"de ilk defa yatan hasta reçeteleri dağıtıldı sırayla. Halen daha devam ediyor. Özel hastaların kullandığı ilaçları dağıtmak için başvuruyorsunuz. Bu ilaçlar çok pahalı. Yüzde 10 karla satıyorsunuz. Yüzde 4.5 iskonto yapıyorsunuz. Kamu iskontosu da yüzde 3.5. bunlar peşin alınıyor. Biz bunları dağıtmaya başladığımızda bazı arkadaşlar bunalır verememeye başladı. Bir tane fatura getirsinler adaylıktan geri çekilirim. Bu işten dolayı da 150 milyar kredi kullanmak durumunda kaldım. 13 hastam vardı. Onları çıkartsam ne şartta ilaç aldıklarını söyletebilirim. Ama bu benim insanlığıma sığmaz. Zorlarsa çıkar konuşuruz. Önce insan demek öyle kolay değil. Ölsün mü insanlar? Bundan para kazanıyor diyen de varsa söylesin. Ben 5 aydır bu ilaçları vermiyorum. Nereye gidiyor? Denizli"ye. Varsa elinde belge şikayet edersin. Ben de cezamı çekerim. İlhami beyin elindeki belgeyi de ben verdim ona” dedi.

   

  Şeffaf olmazsam gelin yakama yapışın!

  Kaya yöneticilik anlayışını anlatırken de, “Başkan olursam şeffaflıktan, ihaleden herkesin haberi olmazsa gelin yakama yapışın. Belediye meclisini de daha geniş düşünüyorum. Gençlik ve kadın meclisleri oluşturmayı planlıyorum. Proje getirenleri ödüllendirecek şekilde gençlik meclislerimizi olacak. Ben belediye binasında oturmam. Halkın içinde nasıl olunurmuş göreceksiniz! Her Aydınlının haberdar olabileceği bir belediyecilik anlayışı izleyeceğiz. Aydınlı artık bunu istiyor. Önümüzün açılması lazım” dedi.

   

  Bisiklet yolu tam bir facia

  Bisiklet yolu için görüş mü olur Allah aşkına. Tamamen bir facia. Benim eczanemin önünde bile sık sık araçlar demirlerin üzerine çıkıyor.

   

  Aydınspor"a bakış açısı

  Aydınspor benim için markadır. Aydın Belediyespor, Aydın"da çalışan 180 bin insana hitap eder. Aydınspor ise 5-6 milyon insana hitap eder. Belediyeler futboldan çekilmeli. Masa tenisi takımı kursanız, 1. ligde şampiyonluğa oynasanız her gün televizyonlarda olursunuz. Aydınspor"da birliktelik lazım. Sabit gelir temin edilmeli. Diğer branşlara da yatırım yapmalıyız. Ben olsam öyle yaparım çünkü.

   

  Kültür ve sanata da ilgimiz büyük olacak…

  Eczacı odasındaki görevimiz sırasında da önemli sanatsal aktivitelere imza attık. Belediyede göreve gelince de bu çalışmalara devam ederiz. Geçen yıl da sinema günleri yaptık. Bu projeyi devam ettirmeyi de düşünüyoruz.

  Diğer Haberler
 • Hudut karakolları artık drone'la korunacak05 Ekim 2017 Perşembe 04:34
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim