• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kaya'dan mesaj

  25.08.2009 13:41
  Aydın Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Kaya 30 Ağustos Zaferi'nin 87. Yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada “30 Ağustos Atatürk'ün önderliğinde Türk Milleti ve O’nun şanlı ordusunun yazdığı bir destandır” dedi.
  Kayadan mesaj
  Kaya'dan mesaj Kaya'dan mesaj Kaya'dan mesaj

  30 Ağustos Zaferi'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Yüce Türk Milletinin şanlı ordunun birlikte yazdığı bir destan olduğu belirten Kaya Türk tarihinin başka hiçbir milletin zaferleriyle kıyaslanamayacak ölçüde eşsiz zaferlerle dolu olduğunu kaydetti. Türk Milletinin galibiyetle sonuçlanan büyük meydan savaşlarının genellikle Ağustos ayına rastladığına değinen Kaya; “Bunlar arasındaki bir zaferimiz var ki Başkomutanlık Meydan Muharebesi; diğerlerine göre daha derin anlamlar ifade etmektedir. Bu zafer ile de devletimiz yeniden kurularak, ülke bütünlüğümüz sonsuza kadar parçalanmayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bu zaferin sahipleri dönemin zor koşullarında canları pahasına bu vatan için çoluğu çocuğuyla, kadını, erkeğiyle, yaşlısı, genciyle savaşa katılan milletimizdir. Temelinde Türk'ün istiklal aşkı, hür yaşama arzusu bulunan milletimiz, İstiklal savaşını yalnızca Yunanlılara karşı değil; işgalci, istilacı, emperyalist bütün Batı dünyasına karşı kazanmış, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin temelini oluşturmuştur” dedi.
  Türk Milleti"nin tarihten bu yana hiçbir zaman bağımsızlık ve özgürlükten yana taviz vermediğini ve bu değerleri her şeyin üstünde tuttuğunu kaydeden ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Kaya “Bugün bize düşen bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmak, Cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımaktır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi`nde, milletimizin tarihindeki nice büyük destanlardan birini daha yazarak bizlere gurur duyulacak bir tarih ve ülke bırakan Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele önderlerini, tüm şehit ve gazileri rahmet ve saygıyla anar, bu duygu ve düşüncelerle, Zafer Haftası`nın 87. yıl dönümünü kutluyor, bu haftanın milletimize başarılar getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim