• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kayacı'ya 'Mahluk' dedi

  29.03.2008 20:06
  AKP'li Katmerci'den Aysun Kayacı'ya sert tepki
  Kayacıya Mahluk dedi
  Kayacı'ya 'Mahluk' dedi Kayacı'ya 'Mahluk' dedi Kayacı'ya 'Mahluk' dedi

  MANKEN Aysun Kayacı'nın bir televizyon programında AKP'ye yönelik sözlerine AKP İzmir Milletvekili İsmail Katmerci'den sert yanıt geldi. Katmerci, isim vermeden Kayacı'ya hakaret etti.

  AKP Konak İlçe Başkanlığı'nın Atatürk Stadı hakemler seminer salonunda düzenlediği danışma meclisi toplantısına katılan AKP İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, NTV'de yayınlanan `Haydi Gel Bizimle Ol' adlı programın perşembe günkü yayınında Aysun Kayacı ve Müjde Ar'ın tartışmasında geçen sözlere cevap verdi. Manken Aysun Kayacı'nın "Benim oyumla neden dağdaki çobanın oyu eşit?' diyerek, AKP'yi ayak takımının iktidara getirdiği parti olarak nitelendirmesi, Milletvekili Katmerci'yi sinirlendirdi.

  KAMERALAR BOYUNA ONU ÇEKİYOR

  Milletvekili Katmerci, "Perşembe akşamı NTV'de bir program vardı. Dört tane kadının, hanımın yaptığı program. Orada bir tane hanım oturuyor. Herkes normal giyim kuşamıyla oturuyor. Bir tane de manken ya da şarkıcı olabilir, öyle bir hanım oturuyor. Diğerleri konuşuyor, kameralar boyuna onu gösteriyor. Ne yapıyor bu kadın diye bakıyordum, dikkatimi çekmişti. Üstünü, başını gösteriyorlar. Sağdan, soldan gösteriyorlar. Kadın susuyor. Sonra baktım o kadın başladı konuşmaya. Kadın diyorum, mahluk diyorum. Hepiniz gördünüz seyrettiniz. Basın mensupları da biliyorlar. Ne diyor kadın; `Ayak takımının iktidara getirdiği AKP' diye bahsediyor utanmadan" diye konuştu. Katmerci'nin bu sözlerinden sonra salondakiler alkışlayarak, yuhladı. Katmerci sözlerine şöyle devam etti:

  "Devam ediyor utanmadan o kadın. `Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi dir?' diyor. O söyleyebilir. Yakışır da o kadına. Bize bu şekilde bakmaya çalışıyorlar. Televizyonlardan bunu empoze etmeye çalışıyorlar. Böylece bize oy veren halkımıza hakaret ediyorlar. Bize hakaret ediyorlar. Bunları lanetlemiyor musunuz? Ben hepsini lanetlemiyorum. Bunların yürekleri varsa bilimsel konuşmak diyorlar bazen koca koca profesörler. Neresi bilimsel? Gelin bilimsel konuşalım. Alın bizi de yanınıza beraber tartışalım. Bunun için ne yapmamız lazım? Birbirimize daha çok kenetlenmemiz lazım. Parti içinde birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek şekilde hepimizin hareket etmesi lazım. Yok öyle dedi, böyle dedi, dün şu oldu sözlerini parti içinde sarfetmememiz lazım."

  `ABUK SABUK SÖZLER SÖYLÜYORLAR'

  Televizyon programlarına bir sürü anlı şanlı profesörlerin çıktığını ifade eden Katmerci, "Bu kapatma ile ilgili ne kadar abuk sabuk sözler söylediğini görüyorsunuz, dinliyorsunuz. Hatta bir program yapıcı `AKP'nin oyu yüzde 47 değil' diyor. Kaçmış? `Yüzde 33' diyor. Nasıl hesap yapıyor? İşte `Şu kadar oy kullanan olmuş, şu kadar kullanmayan olmuş, 5 milyon seçmen eksik yazılmış. Bunları düşersen yüzde 33' diyor. Bunları da milletin gözünün içine baka baka anlatıyorlar. Her tarafta buna benzer program var" diye konuştu. Katmerci, 6 yıllık AKP iktidarında yapılanları devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

  DEMOKRATİK YARIŞTAN ÇEKİLMELİLER

  AKP İzmir Milletvekili Taha Aksoy da, AKP'nin iktidar olmasına tahammül edemeyenlerin eski bir dünyada yaşadıklarını ileri sürerek, kapatma davasına değindi. Aksoy, şunları söyledi:

  "AKP, Türkiye'nin bir dünya devleti olmasını sağlamıştır. Dünyada ve bölgede sözü geçen, sözü dinlenen, fikirlerine değer verilen, görüşleri önemsenen bir ülke olduysa Türkiye, AKP iktidarının çok önemli bir rolü vardır. Türkiye'de yaşadığımız bu parti kapatma olayına değinmeden geçemeyeceğim. Bizim iktidar olmamızı istemeyenler, partimizin kapatılmasını istiyorlar. Burada şöyle bir eksikliği gözlemledim. Bir siyasal partinin iktidardan uzaklaştırılması istendiğinde diğer siyasi partilerin ayağa kalkıp `Bu işi biz çözeceğiz' demeliler. Kendine güveni olmayan, ülkeyi demokratik yollarla iktidara gelip yönetmeyi hiçbir şekilde düşünemeyen insanlar gözlerini başka tarafa çeviriyorlar ve yardım diliyorlar. Bu artık kurumsallaşmasını ve itibar kazanmasını dilediğimiz siyaset açısından çok büyük eksiklik. Siyaset kurumu AKP'nin mülkiyetinde değil. Siyaset kurumunun itibar kazanmasını bütün siyasi partiler bir görev olarak bilmeli. Siyasette biz memlekete hizmet konusunda rakip olabiliriz. Ama siyaset kurumunu yaşatma, onu itibarlı kılma, demokrasiyi kökleştirme, özgürlük alanlarını genişletme konusunda siyasi partiler birbirine yardımcı olmak durumundalar. Bunu görev kabul etmeyenler, hatta genel seçimlerden sonra milletin hata yapmış olabileceğini ima edenler demokratik yarıştan çekilmeli."

  Toplantıya ayrıca AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar Göksel, AKP İzmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi, İl Başkanı Aydın Şengül de katıldı.
  DHA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim