BÜTÇE görüşmelerindeki ilk tartışma, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP’liler arasında fotoğraf gerginliği nedeniyle yaşandı. HDP’li Mehmet Rüştü Tiryaki’nin konuşması sırasında Bakan Soylu’nun, PKK’lı teröristlerin ve HDP milletvekili Semra Güzel’in fotoğraflarını göstermesi tansiyonu artırdı. HDP milletvekilleri de Bakan Soylu’nun çektirdiği fotoğrafların yer aldığı dövizleri gösterdi. Tiryaki’nin ardından kürsüye çıkan HDP’li Rıdvan Turan’ın konuşması sırasında ise Bakan Soylu ayağa kalkarak kendisine tepki gösterdi. Daha sonra bu kez de AK Partililer ve CHP’liler arasında arbede yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kürsüden Soylu’ya “Elinden geleni ardından koyarsan şerefsizsin” deyince ortam gerildi. Bakan Soylu, komisyon sıralarında ayağa kalkarak Altay’a bağırırken, Meclis Başkanvekili Bilgiç oturuma yeniden ara verdi.

Göçük altında olduğunu iddia edip paylaşımlar yapan şahıs gözaltına alındı Göçük altında olduğunu iddia edip paylaşımlar yapan şahıs gözaltına alındı

Dün de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırısında CHP’li Çetin Arık’ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kuzeni Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve işinsanı kardeşi Sedat Varank hakkında yönelttiği yolsuzluk iddiaları gerginlik yarattı. Bakan Varank iddialara, “Benimle ilgili herhangi bir kanunsuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk, peşkeş, kayırma varsa ya da benim bu konulara herhangi bir dahlim varsa bunu ispat etmeyen, bununla ilgili suç duyurusunda bulunmayan alçaktır, namerttir” tepkisini gösterdi. 

SOYLU KÜRSÜDE