• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Katırcı'dan mesaj

  17.03.2009 16:54
  Didim Kaymakamı Ali Katırcı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 94. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
  Katırcıdan mesaj
  Katırcı'dan mesaj Katırcı'dan mesaj Katırcı'dan mesaj

  Kaymakam Katırcı yayınladığı mesajda Türk Milletinin ebedi yaşaması uğrunda tatlı canlarını bu millete ve vatana feda eden tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle andıklarını söyledi.
  Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ve devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hiçbir zaman unutulmayacağını kaydeden Didim Kaymakamı Ali Katırcı “Ulusumuzun tarihi, her sayfası altın harflerle yazılmış destanlarla doludur. Bu destanların yazarı, Niğbolu"da, Varna"da, Kosova"da, Çaldıran "da, Mohaç "ta, Çanakkale"de, Gaziantep"de, Kahramanmaraş"ta, Şanlıurfa"da, İnönü"de, Sakarya"da, Afyon"da, “bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş” kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizdir. Tarihimizin şeref sayfalarından biri de bundan 94 sene önce 18 Mart"ta Çanakkale"de yazılmıştır. Çanakkale"de; teknik üstünlük yurt ve ulus sevdası karşısında bütün anlamını yitirmiş, zafer mertlikle kucaklaşmış, ölüm şehit olmakla yüceltilmiştir. Türk Ulusunun Atatürk "e kavuştuğu muhteşem bir zaferin adı olan Çanakkale, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti"nin “ön sözü ”dür. Çanakkale, düşmanın zannettiği gibi öylesine bir savaş ve sıradan bir ölüm yeri değildir. Çanakkale, Türk"ün bitti sanılan askeri gücünün tükenmediğini, koşullar ne kadar ağır olursa olsun, iyi yönetildiği takdirde, tüm zorlukların üstesinden gelebilecek güç ve inanca sahip bulunduğunu dünyaya kanıtlamıştır.
  Bu anlamlı günde Türk Milletinin ebedi yaşaması uğrunda canlarını bu millete ve vatana feda eden tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim