• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Katırcı'dan 23 Nisan mesajı

  22.04.2009 13:51
  Didim Kaymakamı Ali Katırcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayıyla yayınladığı kutlama mesajında, tüm dünya çocuklarını bayramını kutladı.
  Katırcıdan 23 Nisan mesajı
  Katırcı'dan 23 Nisan mesajı Katırcı'dan 23 Nisan mesajı Katırcı'dan 23 Nisan mesajı

  23 Nisan"ın Türkiye"de dünyanın birçok ülkesinden gelen çocukların katılımıyla kutlandığına işaret eden Kaymakam Ali Katırcı, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, çağın en son teknolojisini öğrenecek şekilde yetiştirmek, Milli Birliğimizi ve Beraberliğimizi bozacak her türlü yıkıcı ve bölücü tehlikelere karşı bilgilendirmek ve korumak görevimizdir. Ayrıca, çocuklarımıza ve gençlerimize, özgürlük, bağımsızlık ve demokrasinin önemini ve vazgeçilmezliğini, bunlara sahip çıkmanın gereğini öğretecek sizlersiniz. Çünkü ulu önder Atatürk en büyük eserim dediği cumhuriyeti, koruyacak ve yaşatacak yüksek karakterli muhafızları sizler yetiştireceksiniz diyerek bizlere büyük bir sorumluluk vermiştir” dedi.
  Dünya çocuklarıyla beraber her yıl kutlanmakta olan 23 Nisan"ın sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarını tüm dünyaya ekmekte olduğuna değinen Katırcı, “Ulusun, egemenliğini kendi eline aldığı bu mutlu günde, tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkma iradesi içinde görmenin gurur ve huzuru içindeyiz. Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin bu bilinçli çabalarıyla, dünya devletleri arasında, hak ettiği seçkin yeri alacaktır. Başarmak için çalışmak, yaşamak için yarışmak ve mücadele etmek, her gün kendimizi bilgilendirmek, yenilemek ve geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim