Şimdi o olayı kısaca bir hatırlayalım. 2018 yılında Harry ile Meghan'ın düğünü öncesi hazırlıklar sırasında İngiliz kraliyet ailesinin iki gelini, Prens William'ın karısı Kate Middleton ve resmen Prens Harry'nin karısı olmaya hazırlanan Meghan Markle arasında bir tartışma yaşandığı haberleri basına yansımıştı.

Söylenenlere göre tartışmanın konusu, gelinin nedimelerinin giysisiydi. Kate Middleton, kızı Charlotte'un da aralarında bulunduğu nedimelerin çorap giymesi taraftarıydı, Meghan Markle ise tam tersine buna karşı çıkıp küçük kızların çorapsız olması gerektiğini savunuyordu. Hatta başka bir iddiaya göre Meghan, Kate'in kızı Charlotte'un nedime kıyafeti için kilolu olduğunu söyleyip arkadaşı Jessica Mulroney'in küçük kızını ideal olarak göstermişti.

İşte bu tartışma sırasında taraflardan biri gözyaşı döktü. İlk anda basına yansıyan iddialara göre ağlayan taraf Kate, ağlatan taraf da Meghan'dı. Fakat Markle, Oprah Winfrey'e, eşiyle birlikte verdikleri röportaj sırasında tam tersine ağlayan kişinin kendisi olduğunu söyledi. Hatta Kate'in daha sonra özür dilemek için kendisine çiçek gönderdiğini de ileri sürdü. İşte Prens Harry, anılarını kaleme aldığı Spare adlı kitapta bu olaya da değindi. Hatta Meghan Markle'ın, o sırada henüz bir ay önce en küçük oğlu Louis'yi dünyaya getirmiş olan Kate Middleton hakkında sarf ettiği sözlere de yer verdi.