Tuvallerle Birlikte En Güvenli Yolculuk Tuvallerle Birlikte En Güvenli Yolculuk
Kayseri’de yöneticinin eşi 39 yaşındaki Nazan Çatbaş, karşı komşunun oğlu 26 yaşındaki Mustafa Kayaķıran tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Apartman yöneticisinin eşi olan Nazan Çatbaş'ın katili hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Öldürülen kadının kocası, eşinin kendisini arayarak yardım istediğini söylerken, Kayakıran ise ifadesinde cinayeti kendisinin işlemediğini iddia etti.

Olay, geçen yıl 14 Ekim'de Mimarsinan Mahallesi'nde meydana geldi. Bir apartmanda yönetici olan Mehmet Çatbaş ile karşı komşuları arasında, binada bulunan bir kapının kırılması nedeniyle husumet oluştu.

BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRADI

Nazan Çatbaş, asansörden inip binanın önüne çıktığı sırada karşı komşularının oğlu Mustafa Kayaķıran ile karşılaştı. 2 çocuk annesi Çatbaş, Kayakıran'ın bıçaklı saldırısına uğradı. Çağırılan ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Çatbaş, hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Mustafa Kayakıran ise çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİKayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. İddianamede, Mustafa Kayakıran hakkında, ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

BIÇAKLANDIKTAN SONRA EŞİNİ ARAMIŞKayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, maktul Nazan Çatbaş’ın şikayetçi eşi Mehmet Çatbaş’ın ifadesine de yer verildi. Çatbaş, “Nazan beni arayarak, ‘karşı komşunun oğlu beni bıçakladı. Çok kötüyüm. Acil yetiş’ dedi” ifadelerini kullandı.

"KIYAFETLERİMİN NEDEN KAN OLDUĞUNU BİLMİYORUM"Suçlamaları kabul etmeyen Mustafa Kayakıran ise verdiği ifadede, “Bu olayla benim bir alakam yok. Ben bir şey bilmiyorum. Polisler evimize geldi. Neden bizim eve geldiklerini anlamadım. Kıyafetlerimin neden kan olduğunu bilmiyorum. Suçsuzum" dedi.Mustafa Kayakıran’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.-