• BIST 108.489
 • Altın 151,105
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Karayalçın'dan ilk açıklama

  01.01.2009 16:13
  Karayalçın: Seçmenler AKP'yi Gökçek sıkıntısından kurtaracak
  Karayalçından ilk açıklama
  Karayalçın'dan ilk açıklama Karayalçın'dan ilk açıklama Karayalçın'dan ilk açıklama

  CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Başbakan Recep Tayyp Erdoğan"ın açıklamalarının AKP yönetimi olarak Gökçek"in aday gösterilmesi konusundaki zorlanmalarını açık olarak gösterdiğini söyledi. Karayalçın, “Ama 29 Mart tarihinde seçmenler, vereceği oy ile bu yönetimi değiştireceklerdir. Başbakan Erdoğan ve AKP yönetimini "Gökçek sıkıntısından kurtaracaklar" diye umuyorum" dedi.


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Melih Gökçek olduğunu açıklamasının ardından tepkilerini ANKA"ya değerlendiren CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Başbakan Erdoğan"ın açıklamalarını Gökçek"in başarısız bulunduğunu ortaya koyduğunu savundu.

  -“DÜZEYLİ BİR SEÇİM KAMPANYASI ARZUSUNDAYIM

  CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, AKP"nin açıkladığı bütün belediye başkan adaylarına ve Melih Gökçek"e başarılar dilediğini söyledi. Tüm siyasi partilerin adaylarına başarı dilediğini ifade eden Karayalçın, “Bugün kampanyanın birinci günü ve 3 ay var. Bu dönemde siyasi partilerimizin ve belediye başkan adaylarının Türkiye"nin kentlerinin sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini, problemlerini ortaya koymalarını ve yeni kurumlaşma düşüncelerini ortaya koymalarını istiyorum. Adayların saydamlığı sağlayacak kurumlaşma düşüncelerini ortaya koymalarını ve belediye başkanlığını sürdürenlerin de yapamadıklarının hesabını vermelerin diliyorum. Düzeyli bir seçim kampanyası geçsin arzusundayım" dedi.

  -“AKP YÖNETİMİ GÖKÇEK"İ BAŞARISIZ BULDUĞUNU ORTAYA KOYDU
  Karayalçın, Başbakan Erdoğan ve AKP" yönetiminin, bugüne kadar Ankara adayını açıklamayarak, Gökçek"in 15 yıllık uygulamasını başarısız bulduklarını ortaya koyduğunu söyledi. Karayalçın, “Bugün Başbakanın açıklamasını dinledim. Bu konuşmanın Gökçek"i başarısız buldukları düşüncenin yeni bir ifadesi olduğu kanısındayım. Örneğin; Başbakan Erdoğan, Erzurum, Gaziantep için yapılanları sayılar vererek, ayrıntılı biçimde anlattı. Ama Ankara"ya geldiğinde zorlandı" dedi.

  -“BAŞBAKAN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLMİŞ"
  -
  Karayalçın Başbakan Erdoğan"ın Ankara"da yapılanlarla ilgili yanlış bilgilendirildiğinin de anlaşıldığını söyleyerek, Havaalanı yolu kentsel dönüşüm projesinde konutların neden 4.5 yıldır tamamlanamadığını Başbakan Erdoğan"ın anlatamadığını vurguladı. Karayalçın, Ayrıca hava kirliliği konusunda yanlış ifadeler kullandı. Benim dönemimde, Ankara"nın hava kalitesi son derece yüksekti. O dönemde hava kirliliği ile mücadele de çok başarılı sonuçlar elde edildi. Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi"nin 6 yerde bulunan ölçüm cihaz sonuçlarını belediye olarak gazete ilanı ile duyuruluyordu. Bu durum, bu konuda belediye yönetimi olarak kendimize güvenin göstergesiydi"dedi.

  -"KAÇAK KÖMÜRLE MÜCADELE ETTİK"-

  Belediye Başkanlığı döneminde kaçak kömür ile ileri ölçüde mücadele ettiklerini ve 23 aralık 1993 tarihinde başarılı çalışmaları nedeniyle Avrupa"da ödül aldıklarını anımsatan Karayalçın, “Başbakanın daha önceki yıllarla ilgili açıklamalarının doğru olmadığı Çevre Bakanlığı"nın 18 Aralık günü yaptığı açıklama bunu ortaya koyuyor. 18 Aralık"ta Sıhhiye"de kirlilik oranı 5070 mg/m3 çıktı. Ancak olması gereken 300 mg/m3. Bu bilgi sanırım kendisine verilmedi" dedi.

  -“KIZILIRMAK SUYUNDA AĞIR METALLER VAR"

  Erdoğan"ın Kızılırmak suyu ile ilgili yaptığı açkılamalarında yanlış olduğunu belirten Karayalçın, “Su konusunda da başarılı çalışma yapıldığını söyledi. Zehirlenen olmadığını söyledi. Bu açıklama 1980"li yıllarda Çernobil sonrasında Sanayi ve Ticaret Bakanı Cahit Aral"ın çay içmesine benzedi. Kızılırmak suyunda yapılan ölçümlere göre ağır metal var. Bu çok zararlı. Kızılırmak suyunda sadece siyanür yok. Bunu Sağlık Bakanlığı söylüyorö dedi. Ankaralıların suyun ne olduğunu gördüğünü, renkli ve kokulu su akmasına tepki gösterdiğini vurgulayan Karayılçın, “Damacana suyunda müthiş patlama oldu. Ankara"da 300 milyon dolarlık ek harcama damacana su için çıktı" dedi.


  -“AKP"Yİ SEÇMENLER KURTARACAK"

  Murat Karayalçın, Başbakan Erdoğan"ın açıklamasının Gökçek"in aday gösterilmesi konusundaki zorlanmalarını açık olarak gösterdiğini ifade ederek, “Ama 29 Mart tarihinde seçmenler, vereceği oy ile bu yönetimi değiştireceklerdir. Başbakan Erdoğan ve AKP yönetimini "Gökçek sıkıntısından kurtaracaklar" diye umuyorum" dedi.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim