• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Karanlık'tan cevap gecikmedi

  27.08.2009 18:50
  AK Parti Didim İlçe Başkanı Mustafa Karanlık, CHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Bekar’ın Başbakan Erdoğan ve Bakan Günay’ın Didim ziyaretleri sonrası ortaya attığı iddialara cevap verdi.
  Karanlıktan cevap gecikmedi
  Karanlık'tan cevap gecikmedi Karanlık'tan cevap gecikmedi Karanlık'tan cevap gecikmedi

  CHP"nin Kaymakamlık makamını yönelik açıklamalarını üzüntü ile izlediklerini ifade eden Mustafa Karanlık, “Kaymakam devletin yöneticisidir. CHP"li İl Genel Meclis Üyeleri de Kaymakam Bey hakkında açıklamalar yapıyor. Sayın Valimizle ilgili açıklamalar yapıyor ama Sayın Vali İl Genel Meclisinin de ve toplantılarda başkanlık yapıyor. Bu açıklamalara ilişkin cevap verecektir. Bu toplantılarda 2 İl Genel Meclis Üyesi protokolle ilgili sıkıntıları dile getirmişler fakat burada asıl ev sahibi Bakanlık ve Marina yetkilileridir. Açıklamalarında davet edilmediklerini ve duymadıklarını söylemişler, Kendi arabalarımızla, Belediye anonslarıyla ve afişlerle Başbakanın geleceğini herkese duyurmaya çalıştık ama Didim"de yaşayan politikacılarımız duymamak için ısrar etmişler galiba. Ayrıca Başbakan"ın Didim"e geleceğini İl Genel Meclis Üyelerinin de duymaması üzüntü verici” dedi.
  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"ın Didim"i ziyaret etmesinden AK Parti İl Genel Meclisi üyelerinin büyük çabası sonucu gerçekleştiğini iddia ederek, “Bu toplantıda Didim ile ilgili tüm sorunlar Bakan"a iletildi. Bazı arkadaşlar Bakan"ın gelmesinden Başbakan"ın gelmesinden şehrin ön plana çıkarmasından rahatsız duymuşlar. Kimler duyuyor bu rahatsızlığı CHP İlçe Başkanı duyuyor. Ticaret Odasını seçimle gelmiş bir Başkanı var, Bundan rahatsız diyorsa Seçimlerde Ticaret Odasına aday olsunlar. Bu benim şahsı görüşüm, İlçe Başkanı olarak değil. Bu toplantıda arkadaşlarımız gayet güzel bir çalışma yürüttüler. Yolun yapılmasıyla ilgili görüşme yaptı. Başbakan"ın ziyaretinde Karayolları Genel Müdürüyle bizzat görüştük. Didim"de Didim"in problemleri için görüştük” diye konuştu.
  CHP"nin umut tacirliği yaptığını ileri süren Karanlık, “Kamuoyunu bilesi gereken bir konuda Seçimden önce bu marina açılması için Sayın CHP"li Meclis Üyesi Taner Küsmez"in önderliğinde limana iş başvurusu aldılar. 2600 -3000 kişi iş başvurusunda bulundu. Bu kadar kişiye umut vermek hangi vicdana meselesi Bu marinayı fuul çalıştığında en fazla 600–650 kişi çalışacak. Bunlarda herhalde Ferit Bey"in kulağına gitmiştir. Biz de Ferti Bey sorduk Ferit bey buraya 140-150 kişi profesyonel eleman alınacağını söyledi. Biz kimseye yalan vaat da bulunmadık” şeklinde konuştu.

  CAHİT BEY SİYASETİ YENİ ÖĞRENİYOR
  CHP"li İl Genel Meclis Üyelerinin açıklamalarına da değinen Karanlık, şöyle konuştu: “Bu günkü gazetelerde Cahit Kaya Bey, Kültür ve Turizm Komisyonu olduğunu söylemiş. Deneyimli bir eğitimci olarak siyaseti yeni öğreniyor. Kral yoluyla ilgili önerge verdiklerini söylemiş, bu önergeyi Bizim İl Genel Meclis üyemiz Abdürrahim Bey vermiştir. Kendi vermediği önergeyi sahiplenmişler, ona da siyasete hoş geldin diyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim