Türkiye’de son aylarda mültecilere yönelik artan tepkilere yaşanan asayiş olaylarının büyük bir etkisi oluyor. 

Bu kapsamda Gebze’de de tartışma yaratacak bir olay meydana geldi. 1990 Halep doğumlu A.T., polis merkezinde polislere saldırdı, bir polis memurundan kaptığı silahla kadın bir polise ateş ederek yaraladı. Diğer bir polis memuru da müdahale ederken yaralandı. A.T., diğer polislerin bacağından vurmasıyla etkisiz hale getirildi. 

Film gibi olay önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesinde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüsünde bulunmasıyla başladı. 

Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. 

Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı.

Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı. 

Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı. 

Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede terdavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Odatv.com