• BIST 109.621
 • Altın 156,694
 • Dolar 3,8685
 • Euro 4,5622

  Kara kış geliyor

  23.12.2008 11:55
  Soğuk ve yağışlı bir haftaya giren İstanbul yarın kara kışla tanışacak, sıcaklık 3 dereceye kadar düşecek.
  Kara kış geliyor
  Kara kış geliyor Kara kış geliyor Kara kış geliyor

  Kentin yüksek kesimleri Sarıyer, Çamlıca ve Samandıra'da kar yağacak. Yağışlar ülke genelinde devam ederken yarın Romanya üzerinden çok daha soğuk havayla birlikte batıdan doğuya birçok kentte kar yağışı bekleniyor.

  Balkanlar'dan gelecek olan soğuk hava dalgasıyla İstanbul, Kocaeli, Bursa başta olmak üzere bütün yurtta sıcaklık düşecek ve kar kendini gösterecek. Perşembe günü kar yağışı etkisini azaltacak ancak buzlanma ve don tehlikesi yaşanacak.

  Tüm yurdu etkisine alan soğuk hava yeni yıla kadar Türkiye'yi terk etmeyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre yarın sıcaklık İstanbul'da 3, Ankara'da 0, İzmir'de 7, Bolu'da 1 dereceye inecek.

  GÜNLÜK TAHMİN

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Giresun, Sivas, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak.

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun kuzeydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara Bölgesi: Çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Yalova) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

  Ege Bölgesi: Çok bulutlu, iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli) yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, Afyon ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

  Akdeniz Bölgesi: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Göller yöresinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Batı Akdeniz kıyıları (Antalya) ile Doğu Akdeniz'de (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

  İç Anadolu Bölgesi: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; bölge genelinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların; Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların; Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

  Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ile Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Doğu Anadolu Bölgesi: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin batısında (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, gece saatlerinde doğusunun yükseklerinde (Diyarbakır, Siirt, Batman) karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağışların; bölgenin batısında (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır) kuvvetli olması bekleniyor.

  Yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Giresun, Sivas, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması istendi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim