Marvel Sinematik Evreni’nin ‘Hawkeye’ı, Görevimiz Tehlike serisinin ‘William Brandt’i Jeremy Renner’ın, hafta sonu kar kürerken kaza geçirdi. Dün ünlü oyuncunun durumunun 'kritik ancak stabil’ olduğu söylenmişti. Ünlü isimin son durumu ve geçirdiği kazanın detayları ortaya çıktı.

'Ölümcül Tuzak' ve 'Hırsızlar Şehri' filmleriyle iki kez Akademi Ödülleri'nde Oscar'a aday gösterilen Hollywood yıldızı Jeremy Renner, geçtiğimiz gün kar kürerken bir kaza geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştı.

'Görevimiz Tehlike' serisinde 'William Brandt'i, Marvel Sinematik Evreni'nin 'Hawkeye'ı canlandıran Renner'ın sözcüsü konuyla alakalı 'The Hollywood Reporter'a konuşarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

HELİKOPTERLE HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Ailesinin, Jeremy Renner ile birlikte olduğu ve helikopterle hastaneye kaldırılan oyuncu ile ilgilenildiği belirtilmişti. Renner'ın hastanede ne kadar kalacağına dair ise bir açıklama yapılmamıştı.

Son olarak 51 yaşındaki Jeremy Renner'ın kapsamlı bir iyileşme sürecinin bir parçası olarak Pazartesi günü erken saatlerde ilk ameliyatını geçirdiği, ancak ünlü ismin bir ameliyata daha gireceği ortaya çıktı.

KAR KÜREME ARACI ÜZERİNDEN GEÇTİ

Ünlü isim, şu anda yoğun bakımda ve doktorlar kazanın yol açtığı yaraları tedavi etmek için uğraşırken; ikinci ameliyatını geçirecek. Yıldız, garaj yolunu açmak için kullandığı kar küreme aracının üzerinden geçmesi sonucu künt göğüs travması ve ortopedik yaralanmalar geçirdi.

TMZ'nin bildirdiğine göre; aracın güvenlik özellikleri arızalandı ve Renner'ın bacağının geçmesine neden oldu ve oyuncuyu bulunduğu mülkün yaklaşık çeyrek mil (yaklaşık 400 metre) dışına sürükledi.

KOMŞUSU YARDIMINA KOŞTU

Hollywood yıldızının -doktor olan bir komşusu, Renner'ın yardımına koştu kanamayı durdurmak için yaralı bacağına turnike uyguladı; ancak ünlü isim sabah 9.50'de karlı olay yerinden hava yoluyla çıkarıldığında ciddi bir şekilde kan kaybetti. Ayrıca TMZ, yıldıza yakın kaynaklara dayanarak Jeremy'nin sadece bacağında değil; vücudunun diğer bölgelerinde de yaralanmalar olduğunu belirtti.

AİLESİ AÇIKLAMA YAPTI

DailyMail'de yer alan habere göre; aktörün ailesi tarafından yapılan açıklamada Jeremy ile ilgilenen inanılmaz doktor ve hemşirelere teşekkür ettikleri ve Renner'ın hayranlarından gelen sevgi ve destek karşısında şaşkın ve minnettar oldukları belirtildi.

Jeremy Renner, kendisi gibi oyuncu olan Sonni Pacheco ile 2014 yılında nikah masasına oturmuştu. Ancak çiftin birlikteliği çok uzun sürmemişti. Pacheco, 2015'te boşanarak, yollarını ayırmıştı. İkilinin bu birlikten 9 yaşında Ava Berlin Renner adında çocuğu bulunuyor.

'OLAYIN KOŞULLARI ARAŞTIRILIYOR'

Washoe County Şerif Ofisi ise yaptığı açıklamada yaşananları şöyle anlattı:

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMIŞTI

Bu yıl ABD'yi vuran soğuk hava dalgası ve fırtınanın yoğun yaşandığı Sierra Nevada dağlarında bir çiftliği bulunan Jeremy Renner, sosyal medya hesabından fırtına ve kar yağışının boyutunu ortaya koyan bir fotoğrafı paylaşmıştı.

'ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM'

Renner, geçtiğimiz aylarda da endüstriyel boyuttaki kar püskürtücüsünü sürerken eğlendiği anları yayınlamıştı. Ünlü oyuncu, gönderisine, "Toprak ana ve doğa anaya çok saygım var... Dövüşü kaybetmeyi bekliyorum ama her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım" notunu düşmüştü.

Jeremy Renner, geçmiş yıllarda da bu tür kar fırtınası gibi durumlarda yerel itfaiye teşkilatlarıyla çalışarak, onlara görevlerinde yardım etmişti. Renner, bu tecrübelerini, "Orada itfaiye teşkilatlarıyla çalışıyorum ve oldukça harikalar... Bana öğretiyorlar ve yardım ediyorlar. Onlarla birkaç saat geçirip, ben de bu konuda yapabileceklerimi öğreniyorum" sözleriyle anlatmıştı.