• BIST 106.846
 • Altın 271,292
 • Dolar 5,7268
 • Euro 6,3392

  Kanser tedavisine yön veren teknoloji artık Aydın’da

  21.09.2017 12:13
  Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Nükleer Tıp Merkezi bünyesinde PET/CT cihazı (Pozitron Emisyon Tomografisi/Bilgisayarlı Tomografi) hizmete sunuldu.
  Kanser tedavisine yön veren teknoloji artık Aydın’da
  Kanser tedavisine yön veren teknoloji artık Aydın’da Kanser tedavisine yön veren teknoloji artık Aydın’da Kanser tedavisine yön veren teknoloji artık Aydın’da

  Kanser hastalığının vücuttaki yayılımını takip edebilen, dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip PET-CT cihazı sayesinde kanser hastaları artık il dışına gitmek zorunda kalmayacak. Çevre illerden gelen hastalarda faydalanabilecek.

  PET CT Cihazı ile Atatürk Devlet Hastanesinin yeni bir teknolojiye kavuştuğunu belirten Nükleer Tıp Merkezi sorumlu hekimleri; “PET-CT cihazı kanser hastalıklarının tanı, evrelendirme, yeniden evrelendirme, tedaviye yanıt ve verilen tedavinin etkinliğini erken dönemde gösterebilme özelliğine sahiptir. Kanser hastaları sadece bu cihaz için başka merkezlere gidiyorlardı. İmkânı olan hastalar il dışına rahatlıkla giderken, il dışına gidemeyenler de mağdur oluyordu. Atatürk Devlet Hastanesine gelen bir kanser hastası kanserle ilgili tüm işlemlerini burada halledebilecek. Çekim için şimdilik 1 haftaya randevu veriyoruz fakat bu süre daha da aşağıya inebilir. ”ifadelerini kullandı.

  Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri, Uzm. Dr. Selma Özcan, “ Türkiye’de ender bulunan bir cihazın Aydın’a kazandırılması çok önemli bir olay. Nükleer Tıp Merkezi ve Onkoloji Merkezimizde çalışan arkadaşlarımız burada çok güzel işlere imza atıyordu zaten. Cihazın alınmasıyla birlikte hizmet kalitesi ve hasta memnuniyeti daha da artacak. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum Aydın’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  thumbnail_img_2793.jpg

  Diğer Haberler
  Aydınlı öğrenciler ara tatilde hem eğleniyor, hem öğreniyorAydınlı öğrenciler ara tatilde hem eğleniyor, hem öğreniyorMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından başlamak üzere ilk kez uygulamaya konan “Ara Tatil” de Aydın genelinde 180 bin 452 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlik planlaması dahilinde hem eğleniyor hem de öğreniyor.Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Akademisi ve Tasarım Beceri Atölyeleri Merkezi’nde öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, atölyelerde etkinliklere katılan öğrencilerle sohbet etme fırsatı buldu.El Sanatları ve Çömlek Atölyesi, Robotik Kodlama, 3D Yazıcı ve Tasarım Atölyesi, Ahşap Atölyesi ve Greenbox Atölyesi’ nde, ara tatilin ilk gününde dönüşümlü olarak yaklaşık 120 öğrenci atölyeleri ziyaret ederek yararlanma imkanı buldu.Ara Tatil etkinlikleri için öğrencilerin ziyaret ettikleri bir diğer yer ise Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Cahit Arf Matematik Bilim ve Medeniyet Müzesi oldu.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim