Benzin ve motorine zam geliyor Benzin ve motorine zam geliyor
Kamu kurumu ve bakanlıklar önümüzdeki 2 haftalık sürede binlerce personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru tarihlerini kaçırmayın!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatı sosyal hizmet kuruluşlarının meslek ve destek personeli ihtiyacını karşılamak amacıyla 2 bin 431 personel alımı yapılacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre alım yapılacak kadrolar; aile sosyal destek personeli, avukat, büro personeli, sosyal çalışmacı, psikolog, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, diyetisyen, hemşire, diğer sağlık personeli, öğretmen ile yurt yönetim personeli, tekniker, teknisyen, koruma/güvenlik görevlisi ve destek personeli olacak.

HAFTAYA BAŞLIYOR

Açıklamada, “Alımlar önümüzdeki hafta içerisinde Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacak. Sadece KPSS puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Alıma ilişkin duyuru, ilan ve başvurular bakanlığımız web sitemizde önümüzdeki günlerde ulaşılabilir olacak” denildi.

Başvuru tarih aralığı 28 Nisan-8 Mayıs 2023 olarak belirlendi. Kamu kurumlarına alımlar bunlarla sınırlı değil. Mevcut güncel duyurulara göre 21 binin üzerinde personel alımı yapılacak.

Bu detaylara ‘’ internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.