• BIST 107.791
 • Altın 151,401
 • Dolar 3,6652
 • Euro 4,3268

  Kampüse polis baskını

  05.12.2008 17:55
  Üniversite kampusune şafak operasyonu
  Kampüse polis baskını
  Kampüse polis baskını Kampüse polis baskını Kampüse polis baskını

  Ankara Üniversitesi Yemekhanesi"nde bir süredir devam eden direnişe karşı, Ankara Emniyeti şafak operasyonu düzenledi. Terörle Mücadele Şubesi"nin düzenlediği operasyonda aralarında yemekhanede çalışan işçiler ve öğrencilerin de bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı.

  Yemekhane ihalesini kazanan şirketin burada faaliyet göstermesinin ardından önceki çalışanların işlerini kaybetmeleri üzerine uygulamayı önlemek için başlatılan eylem gözaltı ile sonuçlandı. İhaleyi kazanan firmaya karşı sol görüşlü öğrencilerin, eski yemekhane çalışanlarıyla beraber başlattığı direnişe polis şafak vakti müdahale etti.

  Polis söz konusu direnişi kırmak ve ihaleyi kazanan şirketin faaliyetine başlayabilmesi için birkaç kez üniversite yönetiminin onayıyla müdahale girişiminde bulunmuştu. Ancak, her seferinde polisin müdahale edeceği ihtimalini gözönünde bulunduran sol görüşlü öğrenciler, polisin kampüse girişini karşı direnmişti.

  Olayın büyümemesi ve polis-öğrenci çatışması haline gelmesini istemeyen Ankara Emniyet Müdürlüğü, direnişe son verilmesi için bir süre beklemeye karar vermişti.

  Destek veren öğrencilerin bir kısmının bayram tatiline gitmesinden faydalanan Ankara Emniyet Müdürlüğü"ne bağlı başta Terörle Mücadele olmak üzere Güvenlik, Çevik Kuvvet ve Asayiş Şube"lerden oluşturulan karma ekip bu sabah kampüse girekek, üstlerini aradığı öğrencileri ve eylemci eski yemekhane çalışanlarını tek tek gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar otobüslerle ifadeleri alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü"ne götürüldü.(

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim