• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kamplara büyük ilgi var

  03.08.2008 13:20
  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi tarafından, eğitimde başarıl ancak maddi durumu kötü olan öğrencilere yönelik olarak 1 Temmuz’da başlattığı Gençlik Kampları devam ediyor.
  Kamplara büyük ilgi var
  Kamplara büyük ilgi var Kamplara büyük ilgi var Kamplara büyük ilgi var

  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi tarafından, eğitimde başarıl ancak maddi durumu kötü olan öğrencilere yönelik olarak 1 Temmuz"da başlattığı Gençlik Kampları devam ediyor. Kuşadası"nın Davutlar beldesi, Sifike Akkum, Çeşme Paşa Limanı ve Çanakkale Güzelyalı"da oluşturulan 4 ayrı gençlik kampına Türkiye"nin 81 ilinden kriterlere uygun öğrenciler katılıyor.
  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü"nce, gençlerin öğrenim ve çalışma alanlarının dışında kalan serbest zamanlarını değerlendirmek, yurdumuzun tarihi, kültürel ve millî değerlerini yakından tanıma fırsatı bulmaları ve bölgelerarası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla, 13–17 ve 18–24 yaş gruplarındaki gençlere yönelik olarak 1 Temmuz"da açılan gençlik kampları 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yaşadıkları çevrenin dışına çıkamamış ve büyük şehirleri ve tatil yörelerini görmemiş, kendi alanlarında başarılı 13-17 yaş grubundaki gençlere yönelik, Aydın-Kuşadası-Davutlar, Mersin-Silifke Akkum, İzmir-Çeşme Paşa Limanı ve Çanakkale-Güzelyalı yörelerinde deniz kampı olarak düzenliyor. 8"er günlük dönemler hâlinde gerçekleştirilen kamplarda ayrıca müzik, el sanatları, tiyatro ve halkoyunları ile çeşitli sportîf faaliyetler gerçekleştiriliyor.
  Kuşadası"nın Davutlar beldesinde gerçekleştirilen gençlik kampına 81 ilden 16-17 yaş gurubundan 120 öğrenci katılıyor. Grup Sorumlusu Ayşegül Hacıbekir, bu dönem kampının 3 gün önce başladığını belirterek, gençlerin şu ana kadar Kuşadası şehir merkezi, Dilek Yarımadası Milli Parkı ve Su parkları gezilerine katıldığını söyledi. Kampın çok başarılı geçtiğini kaydeden Hacıbekir, Türkiye"nin değişik illerinden gelen gençlerin birbiriyle kaynaştığını ve iyi bir kamp dönemi geçirdiğini belirtti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim