• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kameralarla donatılıyor

  05.01.2009 13:50
  Aydın Valiliği, İl Özel İdaresi, Aydın Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden oluşan bir komisyon tarafından yürütülen Kent Güvenlik Sistemi (KGS) çalışmalarında ihale sürecinin tamamlanmasının ardından, sistemin kurulum çalışmaları büyük bir hızla devam
  Kameralarla donatılıyor
  Kameralarla donatılıyor Kameralarla donatılıyor Kameralarla donatılıyor

  Aydın"da huzur ve güvenin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacıyla il merkezinde daha önceden tespit edilen değişik noktalara 33 adet mobese kamerasının yerleştirme çalışmalarına devam edildiğini açıklayan Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin; kamera direkleri ve kamera montaj çalışmalarının sürdüğüne işaret ederek, “Aydın KGS projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalar sürüyor. İl merkezinde daha önce yer tespiti yapılan bölgelerde kameraların yerleştirileceği alanda kablo sistemleri yer altından çekiliyor. İlk etapta belirlenen noktalara 24 adet 360 derece dönebilen ve 9 adet de sabit kamera sistemi kuracağız. Bu kameralar Muğla, İzmir ve Denizli güzergahlarını da tarayacak. Ayrıca isteyen siteler bir ünite ilave ederek, sisteme dahil olabilecek. Çalışmalar 6 firma arasında projeye 727 bin YTL artı KDV ile en düşük teklifi veren Servus AŞ firması tarafından yürütülüyor. Yaklaşık maliyet 1 milyon YTL olacak. İleriye doğru kamera sayısı arttırılacak. MOBESE kamera sistemi Ocak ayı ortalarında faal olarak hizmete girecek” diye konuştu.
  Öte yandan Türkiye"nin en huzurlu kentlerinden birisi olan Aydın"da güvenliğin daha fazla sağlanabilmesi amacıyla en son teknoloji ürünü malzemelerin kullanıldığını ifade eden firma yetkilileri ise, mobese sisteminin suçluların tespiti, plaka sorgulama gibi faydalarının yanı sıra özellikle deprem ve diğer doğal afetlerde de büyük yararı olacağını belirterek, "Bu gibi durumlarda komuta merkezinden şehrin büyük kesimini anında görebileceğimiz için sorunlara çözüm bulmak kolaylaşacak. Bu sistemi il merkezinden başlayıp ilçelerimizde de kurmaktan yanayız. Başkalarının hürriyetine engel olmadan, umuma açık olan bölgelere konulacak bu kameralar sayesinde güvenlik en iyi şekilde sağlanabilecek" ifadelerini kullandılar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim